08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:37
09-10-2021
  

Afganistan'da Yaşanan Terör Eylemini Kınıyoruz

Ehlibeyt Âlimleri Derneği (Ehla-Der) / İstanbul - Ekim / 2021

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

  

İnna Lillâhi ve İnnâ İleyhi Raciûn

 
 
 
 
 
 
 

Afganistan’ın Kunduz vilayetinin Sayedabad bölgesinde yaşayan Ehl-i Beyt dostlarının namazlarını eda ettiği Gozar-e Sayedabad Camiî’nde kanlı intihar saldırılarından biri daha gerçekleştirildi ve bu hain saldırıda 100'den fazla  mümin kardeşimizin şehit olduğunu öğrendik.

 

Afganistanlı mazlum kardeşlerimizin yaşadığı bu acılar ve bir türlü sağlanmayan emniyet sorunu, bir uzvun acı çekmesi gibi bizleri de derinden üzmektedir. Tüm bu kardeşlerimizin derdi bizim derdimizdir, bizler de onların hüznünü, acısını yürekten hissedip, paylaşıyoruz.

 

Bunun müsebbibi olan tekfirci Işid örgütü, yiğit Irak ve Suriye halkından almış olduğu yenilgileri, artık dünyanın dört bir tarafında intihar saldırıları düzenleyerek, mazlum ve savunmasız insanları kalleşçe katlederek gidermeye çalışmaktadır. Açıkça görülüyor ki İslam düşmanlarının maşası olan bu menfur örgüte; İslam ülkelerinde barışı, kardeşliği ve güveni baltalama görevi verilmiştir.

 

Fakat şu bilinmelidir ki, Müslüman düşmanı Emperyalistlerin kuklası Işid gibi vahşi terör örgütleri elbet büyük bir hezimetle yüzleşecek ve halk hareketleri ve ümmetin birliği galip gelecektir.

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak Afganistan’da hayatlarını kaybeden kardeşlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diler, yaralıların biran önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ederiz.

 

Rabbimiz İslami vahdeti tüm Müslümanlara nasip etsin ve Müslümanların birliğiyle; şeytani, zorba, zalim Emperyalistleri, onların kuklası Işid ve türevlerini yok etsin.

 

 

 

 

09.10.2021

İstanbul 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler