05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:16
16-02-2013
  

"Amerika`nın tuzağına düşmemeliyiz"

İran İslami şura Meclisi Başkanı, Amerika`nın müzakere önerisinin nedenini sorgulayarak, müzakere önerisi tuzağıyla Amerika'nın halk iradesini etkilemek istediğini ifade etti.

Facebook da Paylaş


Pakistan seyahatı sırasında Mehr Haber Ajansı muhabirine ropörtaj veren İran İslami şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, ABD'nin müzakere önerisi sorusuna cevap verirken, İslam İnkılabı Rehberi'nin bu konudaki beyanlarına atıfta bulundu. Laricani, Amerika'nın müzakere önerisinin nedenlerini sorguladı.

Ali Laricani, Amerika ile müzakereye olumlu tepki verenlerin propaganda amaçlı çalıştığını, nitekim bu tuzağa düşmenin düşman için fırsat yaratacağını söyledi.

Müzakere önerisiyle halk iradesini etkilemek isteyen Amerika'nın, İran halkının hakkını vermek istemediğini konuşmasına ekledi.

5+1 ülkeleriyle müzakereler sürecini de değerlendiren İslami şura Meclisi Başkanı, hiçbir becerisi olmayan 5+1 ülkeleriyle müzakerelerinin önünu hep Amerika tıkadığını, İran'ın sunduğu öneriler ise müzalerelerin ilerlemesini sağlayabileceğini söyledi.

Ali Laricani, müzakereleri durduran ve mayasa geri dönmek için çağrıda bulunan 5+1 ülkeleriyle müzakerelerden mücize çıkmayı beklememek gerektiğini, zira onların davranışı bu şekilde devam ettiği sürece durumun değişmeyeceğini kaydetti.

 

MHA

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler