05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
10:23
04-12-2012
  

Ayetullah Ahteri'nin Ehlader Ziyareti

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Gen. Sek. Ayetullah Ahteri'nin Ehlader Ziyareti

Facebook da Paylaş

 

03.12.2012 P.tesi akşamı gerçekleşen ziyarete İstanbul ve çevresinden Ehlibeyt Alimleri katıldı.

 

Programdan önce internet üzerinden yayın yapan "Fıkıh Medresesi" site yetkililerinden Cevadi site ve yayınlanan dersler hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi.

 

Ardından Kuran-ı Kerim tilaveti için kürsüye davet edilen Ehlader Yönetim Kurulu üyelerinden ş. Mikail Gürel, güzel ve manevi sesiyle katılımcıların yüreğine hitap etti.

 

Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Ehlader Yönetim Kurulu Başkanı ş. Hasan Kanaatlı, selamlama konuşması yaparak Ehalder'in planları hakkında bilgiler verdi.

 

ş. Hasan Kanaatlı'nın ardından söze başlayan Ayetullah Ahteri;

 

"Bana burada bulunmak şerefini bahşeden Allah'a şükürler olsun. Sizler Ehlibeyt mesajının tebliğcileri ve temsilcilerisiniz. Bu vazifenizi yerine getirirken ihtiyaç duyacağınız en önemli şey sağlamış olduğunuz bu birliği korumak ve aranızdaki bağı daha da güçlendirmektir" dedi.

 

Konuşmasının devamında İlahi mesajı insanlara ulaştırmak adına Peygamber efendimizin ve Ehlibeyt'in çekmiş olduğu sıkıntılara ve izlemiş oldukları siyasi tutumlara değinen Ayetullah Ahteri, programa katılan alimlere tavsiye ve nasihatlarda bulundu.

 

Ayetullah Ahteri'nin konuşmasının ardından Ehlader Genel Sekreteri ş. Kadir Akaras teşekkür konuşması yaparak, Ehlader'in yakın zamandaki projeleri hakkında kısa bilgiler sundu.

 

Program sunulan ikram yemeği ile sona erdi.

 

Ehlader-Kültür/Araştırma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler