17 Ocak 2021 Pazar Saat:
02:28
22-11-2017
  

Ayetullah Hamanei'den Süleymani'nin Mektubuna Yanıt

Ayetullah Seyit Ali Hamanei

Facebook da PaylaşAyetullah Seyit Ali Hamanei, Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Tümgeneral Süleymani’nin mektubuna yanıt verdi.

Ayetullah Hamanei’nin mektubunda şu ifadelere yer verildi: "Yüce Rabbime şükürler olsun ki, sizin ve çok sayıda meslektaşlarınızın farklı düzeylerde gösterdiği çabalara yardım etti ve dünya tağutlarınca Suriye ve Irak’ta ekilen kötülük ağacını sizlerin ellerinizle kökten kazınılmasını nasip etti. Bunlar sadece zalim ve menfur DEAŞ terör örgütüne yapılan bir darbe değildi. Aslında bölgede Siyonist karşıtı güçleri hedef alan bu teröristlerin yöneticilerine büyük darbe vuruldu. Ayrıca hem ABD’nin önceki ve şu andaki hükümetleri hem de bölgede terör örgütlerini oluşturan ABD güdümündeki devletlere ağır bir darbe oldu.

Onlar Batı Asya bölgesinde sahte egemenliklerini yayıp işgalci Siyonist Rejim'in bu bölgelere hüküm sürebilmesi için terör örgütlerine elinden gelen desteği sağlamıştı. Fakat sizler bu tehlikeli kanser tümörünü ortadan kaldırarak yalnız bölgedeki devletler ve İslam dünyasına değil aslında tüm dünya ve insanlığa büyük bir hizmette bulundunuz.

Öte yandan gece gündüz boyunca sarfettiğiniz çabalardan dolayı Allah sizleri bu zaferle ödüllendirdi. Bunlar Kur'an-ı Kerim'deki “(Savaşta) onları siz öldürmediniz, fakat Allah onları öldürdü” ayetini anımsatıyor. Bu başarıyı gönülden tebrik eder fakat altını çizerek düşmanların hilelerine karşı dikkat edilmesini tavsiye ederim. Büyük yatırımlar vasıtasıyla bu çirkin komploları hazırlayan düşmanlar bir an olsun sessiz kalmayıp bu projeyi başka bir bölgede farklı bir kalıpla uygulamaya çalışacaktır. Dolayısıyla bunlara karşı duyarlı ve bilinçli olmak unutulmamalıdır. Sizleri ve Irak ile Suriye’deki tüm Müslüman mücahitleri Allah’a emanet ediyorum".

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler