08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
20:58
19-11-2014
  

Biri Evrensel Hukuk Mu Dedi?

Evrensel hukuk kurallarını çiğneyen İsrail, suç işleyen kişinin ailesini de cezalandırıyor...

Facebook da Paylaş 

Geçen ay aracını bir tramvay durağına sürerek 2 kişinin ölümüne sebep olan Filistinliyi vurarak öldüren İsrail ordusunun kini bitmek bilmiyor. İsrail polisi öldürdüğü Filistinlinin geride kalan ailesinin evini de başlarına yıktı. Yıkım emrini ise bizzat Benyamin Netanyahu verdi.

İsrail ordusu, aracını otobüs durağına süren Filistinli ile ilgili bugün yaptığı açıklamada "22 Ekim'de, Kudüs'te bir tramvay durağında İsrailli bir bebeği ve genç bir anneyi öldüren teröristin evi yıkılmıştır" ifadelerini kullandı. Evi yıkılan Filistinli Abdülrahman Şaludi, kaçmak isterken İsrail polisi tarafından vurularak öldürülmüştü.

Netanyahu Kudüs'te son altı yıldır yaşanan en kanlı eylem olan ve beş İsraillinin öldüğü sinagog saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada da "Kudüs savaşını" kazanma yemini edip "bütün teröristlerle hesaplaşacaklarını" söylemiş olayın ardından saldırganların evlerinin yıkılması talimatını vermişti.

 

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun kullandığı, "Bizi devletimizden ve başkentimizden söküp atmak isteyenler bunu başaramayacak. Kudüs için, ebedi başkentimiz için bir savaşın içindeyiz" ifadeleri, İsrail'in yeni hak ihlallerinin sinyali olarak yorumlandı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler