08 Ağustos 2020 Cumartesi Saat:
05:26
19-06-2012
  

"Bu hükümeti başörtüsüne koyduğu yasak dağıtacak"

Hacı Abgul Süleymanov?un konuşmasından sonra mahkeme başladı. Mahkemede 3 tanık konuştu. Sıradaki mahkeme oturumu haziran ayının 25'i saat 15:30 'a ertelendi.

Facebook da Paylaş


   

İslamazeri.az `nin haberine göre, bugün Azerbaycan  Bakü Ağır Cinayetler Mahkemesi'nde ruhani Hacı Abgul Süleymanov'un mahkeme duruşması gerçekleşti.

Mahkeme oturumunda AGİT Azerbaycan temsilcisi gözlemci olarak katıldı.

Hakimler mahkeme salonuna gelene kadar ruhani Hacı Abgul Süleymanov konuşma yaptı. O konuşmasında şunları söyledi: "Bu hükümeti ne Müsavat, ne de AXCP dağıtacak. Bu hükümeti başörtüye koydukları yasak dağıtacak. Ben safsata demiyorum. Eylül ayının 15'i başörtüsü yasağı çözülmezse, akıllarına gelmeyen şeyler olacak. Muhammed ordusu onların üzerine gelecek. Burada da MİT temsilcisi var. O da duysun. 1 yıl önce hiç kimsenin aklına gelmezdi Hüsnü Mübarek mahkemeye çıkarılacak ve ona ömür boyu hapis cezası verilecek. Tüm silahlar onda, güç onda, arkasında ordu. Hepsinin sonu böyle olacak. İran şahı başörtüsüne bürünüp kaçtı. Bunlar bana diyorlar sen İran'a çalışıyorsun. Ben ne İran'a, ne Turana çalışıyorum. Ben Kuran'a çalışıyorum. Kuran'ın dediklerini söylüyorum. Ben kendimi zindanda hissetmiyorum. Ben özgürüm. O insanlar ki, başörtüsünü savunmuyorlar, korkuyorlar, onlar zindandadırlar. Özgür olsalardı başörtüsünü savunurlardı. "

Hacı Abgul Süleymanov'un konuşmasından sonra mahkeme başladı. Mahkemede 3 tanık konuştu. Sıradaki mahkeme oturumu haziran ayının 25'i saat 15:30 'a ertelendi.

RASTHABER-BAKÜ
 
  

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler