19 Nisan 2019 Cuma Saat:
05:44
19-03-2018
  

Dış Güdümlü Şer Odaklardan Hükümete Karşı İttifak

HURAFE EHLİ SÜNNETÇİ taife ile bir araya geldi.

Facebook da Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hadisler sünnete arzedilmelidir" çıkışından sonra maskeler düşmeye başladı. Kur'an'dan rahatsız olan İsmailağa cemaati Erdoğan'a çektiği e-muhtıradan sonra bu günde Nureddin Yıldız'ın da içinde bulunduğu hurafeci grup Diyanet ve İlahiyat camiasına karşı ittifak etti.

Son günlerde medyada ismi sıkça zikredilen Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız, yeni tekfir hareketi kapsamında ortaya çıkan HURAFE EHLİ SÜNNETÇİ taife ile bir araya geldi.

Nevzat Çiçek'in moderatörlüğünde tertip edilen toplantıya Cübbeli Ahmet, İhsan Şenocak, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Muhammed Emin Yıldırım ve Nureddin Yıldız katıldı.

Hurafeciler her ne kadar Ebubekir Sifil’in şer cephede birleştiğini gece saatlerinde duyursalar da Sifil’in toplantıda yer almaması günün sürprizi oldu.

Hükümeti yıpratma adına bir araya gelen taraflar toplanış amaçlarını hayır olarak açıklasa da konuyla ilgili bilgi veren Cübbeli Ahmet’in açıklamalarından asıl amacın, "İlahiyat ve Diyanet'e karşı ortak hareket etme” kararı olduğu anlaşıldı.

Toplantı ulusal medyada “dış güdümlü bir şekilde hükümete karşı ittifak” olarak görüldü.

İsmailağa cemaatinin dün devlete karşı yayınladığı e-muhtıradan sonra bu ittifakın başka şekilde değerlendirilmesi de pek mümkün görünmüyor.

Toplantının en şaşırtıcı konuğu haklı olarak Nureddin Yıldız idi. Nureddin Yıldız’ın sık sık Cübbeli Ahmet’in hurafelerine karşı verdiği cevaplar ortada iken Cübbeli Ahmet gibi hurafe ve iftiraları ile gündeme gelen biri ile aynı karede yer alması tabandan tepkileri de beraberinde getirdi.

Nureddin Yıldız cenahından dostlarına her ne kadar, “Ümmetin selameti için görüşmeler yapmaya devam edecektir. Hocamızın niyeti, fitnelerin önüne geçmek ve Müslüman camia üzerinde oynanan ve son günlerde aşikar olan kirli oyunlara karşı ümmetin selameti için çalışıp huzuru ilahiye varmaktır.” savunması yapılsa da tabandan Nureddin Yıldız’a tepkiler çığ gibi…

Müslüman camia bu güne kadar Nureddin Yıldız’ı vasat bir kimse olarak bilip bağrına basmışken bu toplantıdan sonra Yıldız’ın hurafe ve yalanlarıyla ünlü Cübbeli Ahmet ve Şamanist görüşlere sahip İhsan Şenocak ile aynı karede buluşması kendisi için büyük kayıp.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hadisleri Kur’an’a arz ederiz…” çıkışından sonra İsmailağa cemaatinin yayınladığı muhtıradan sonra Nureddin Yıldız’ın İsmailağa cemaatinin mensubu Cübbeli Ahmet ve İhsan Şenocak ile bir araya gelmesi sevenleri tarafından hayal kırıklığıyla karşılandı.


 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler