04 Ağustos 2020 Salı Saat:
17:22
06-09-2012
  

Ebu Muhammed Eş-Şami?nin Türkiye İçerisinde Öldürüldüğünü Bildirdi.

"Suriye'deki savaşın sona ermesinden sonra Batılı ülkeler mücahitleri hedef alacaklar."

Facebook da Paylaş

 

 
 
Özgür Suriye Ordusu tarafından öldürülen el-Kaide lideri Ebu Muhammed eş-Şami'nin Türkiye sınırları içerisinde pusuya düşürüldüğü açıklandı.
 
Londra'da yayımlanan el-Kudsu'l Arabi gazetesi, Özgür Suriye Ordusu'nun Suriye'deki el-Kaide liderlerinden Ebu Muhammed eş-Şami'yi öldürdüğüne ilişkin haberinde Şami'nin Türkiye içerisinde pusuya düşürülüp kaçırıldıktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğünü bildirdi.
 
Gazetenin haberine göre bir süre önce Ebu Muhammed Şami el-Absi'yle Özgür Suriye Ordusu birlikleri arasında yaşanan kriz, taraflar arasında varılan uzlaşıyla çözülmüştü.
 
Fakat Özgür Suriye Ordusu birlikleri, el-Absi'yi korumalarının olmadığı bir zamanda Türkiye sınırları içerisinde pusuya düşürerek  kaçırdı, ardından da meçhul bir yere götürdü.
 
El-Absi'ye saldırı anının, çevredeki bazı kişiler tarafından görüntülendiğini ve olayı Kudsu'l- Arabi'ye açıklayan Yasir es-Seri'nin de aralarında bulunduğu bazı Suriyelilere gönderildiğini belirten gazete, “el-Absi'nin kaçırılmasından sonra es-Seri, Selefi cihatçılara yakınlığıyla bilinen Şeyh Ebu Basir et-Tartusi ve Ahrar eş-Şam Tugayı Emiri Şeyh Ebu Abdullah'la görüşerek el-Absi'nin kurtarılması ve akan kanın durdurulması için girişimde bulundu. Fakat es-Seri'nin girişimleri sonuçsuz kaldı. Pazartesi günü el-Absi'nin cesedine ulaşıldı” diye yazdı.
 
El-Kudsu'l- Arabi gazetesi aracılığıyla dünya müslümanlarına seslenen es-Seri "Suriye'deki savaşın sona ermesinden sonra Batılı ülkeler mücahitleri hedef alacaklar. Müslüman gençler, Suriye'ye cihada gitmesinler. Çünkü cihat, eğer bir ülkede yeterli düzeyde savaşçı yoksa farzdır. Fakat Suriye'de cihad edecek yeterli düzeyde savaşçı var" dedi.
 
YDH
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler