09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
17:14
05-09-2013
  

Filistin Bizim, Kudüs Bizim

Gazze`de Mescid-i Aksa`ya destek yürüyüşü düzenlendi

Facebook da Paylaş


 

İslami Direniş Hareketi (Hamas), diğer Filistinli grupların da katılımıyla Gazze'de dün (4 Eylül çarşamba) işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına maruz kalan Mescid-i Aksa'ya destek yürüyüşü düzenledi.

Filistin Parlamentosu Kudüs Komitesi Başkanı Ahmed Ebu Halebiyye, yürüyüşe katılanlara hitap ederek, işgal rejiminin Mescid-i Aksa'ya ve Müslümanların kutsal değerlerine yönelik ihlallerine son verilmesi gerektiğini söyledi.

Ebu Halebiyye, “Filistin bizim toprağımız, Kudüs bizim Kudüs'ümüz. Kutsal topraklarımızın bir karışından dahi taviz vermeyeceğiz. Gerekirse ucuz-pahalı her şeyimizi feda edeceğiz” dedi.

Filistinli grupları bölünmüşlük halini sona erdirmeye, Kudüs ve Mescid-i Aksa için birlik olmaya davet eden Ebu Halebiyye, Ramallah'taki Filistin yönetiminden de işgal rejimiyle müzakerelere son vermesini istedi.

Arap Birliği'ni ve İslam İşbirliği Teşkilatı'nı Kudüs ve Mescid-i Aksa konusunda üzerine düşen görevi yerine getirmeye çağıran Ebu Halebiyye, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon'dan da Kudüs ile ilgili maddeyi etkinleştirerek Mescid-i Aksa'ya dokunmanın savaş suçlarından sayılmasını talep etti.

    
Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler