09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
16:34
21-01-2014
  

Filistin'de Görüşmelere Karşı Gösteri

Gazze'de "Halk müzakerelerin düşürülmesini istiyor" sloganıyla gösteri düzenledi...

Facebook da Paylaş


 

Müzakerelere Karşı Halk Birliği, dün (20 Ocak Pazartesi) Gazze kentindeki Filistin Meydanı'nda "Halk müzakerelerin düşürülmesini istiyor" sloganıyla gösteri düzenledi. Gösteriye Gazze'nin önde gelen isimleri, siyasi liderler ve öğrenciler ile birlikte halktan çok sayıda kişi katıldı.


Gösteriye katılan Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin halkının tamamının işgal rejimiyle yürütülen müzakereleri reddettiğini bildirerek, müzakerelerin Filistin davasına ve Filistin halkının sabit haklarına zarar verdiğini söyledi.


Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Filistinlilerin ortak görüşünü göz ardı ederek müzakerelere yeniden başladığını bildiren Bahr, işgal rejiminin müzakereler aracılığıyla Filistinli müzakerecinin "Devletin Yahudiliği" ilkesini kabul etmesini istediğini belirterek, Filistin halkının kendi topraklarına dönmekten başka bir seçeneği kabul etmeyeceğini ifade etti.


Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halid Ebu Hilal ise gösteride yaptığı konuşmada, Filistin Parlamentosu'nun toplanarak müzakereleri ve Filistin sabitelerinden tavizi suç sayacak bir karar almasını istedi.


Gazzeli muhtarlar adına konuşan Taha El-Estul da konuşmasında müzakerelerin Filistin halkına utançtan başka bir şey kazandırmadığını söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler