03 Aralık 2020 Perşembe Saat:
18:36
28-02-2013
  

Filistin Halkı Açlık Grevinde

Bir grup Filistinli Gazze'de sınırsız açlık grevi başlatarak Filistinli esirlere destek verdiklerini bildirdi.

Facebook da Paylaş


 

Russia el-Yevm Televizyonunun bildirdiğine göre Gazze şeridinde Filistinli esirlerle dayanışma amacıyla çok geniş eylemler yapılmaktadır. Bu amaçla Gazze halkından büyük bir kitle esirlere destek için sınırsız açlık grevi başlatmış ve esirlerin serbest bırakılmasını istemekteler.

Bu habere göre Filistinli Avukatlar da bu eylemlere katılarak Arafat Ceradat'ın ağır işkence altında şehid edilmesi ardından Siyonist rejim cezaevleri önünde büyük bir gösteri yürüyüşü düzenleyerek Filistinli esirlerin serbest bırakılmalarını istediler.

çte yandan Filistinli analist Hamza İsmail Ebu şeneb, Oslo Anlaşması'ndan bu yana Filistin tarafının esirler konusunda yürüttüğü tüm müzakerelerin başarısız olduğunu ve esirlerin çektiği sıkıntıların daha da arttığını söyledi.

Ebu şeneb, sözde barış görüşmelerinin işgal zindanlarında yatan Filistinli esirleri özgürlüklerine kavuşturma konusunda başarısızlığa uğradığını ve esir takası anlaşmasıyla esirlerden bir kısmı zindandan çıkmasına rağmen halen işgal rejimi zindanlarında birçok esir bulunduğunu ifade etti.

 

irib

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler