11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:22
04-04-2016
  

Filistinli Esirler Toplu Açlık Grevine Gidiyorlar

Filistinli esirler, Siyonist İsrail'in "idari gözaltı" uygulamasına ve bazen aylar süren hücre cezasına son verilmesini talep ediyor.

Facebook da Paylaş


Filistinli esirler, kendi haklarının siyonist rejimce ihlal edilmesi ve insanlık dışı davranışlara maruz kalmalarını protesto amacıyla toplu açlık grevine gideceklerini bildirdiler.

Kudüs haber ajansının bildirdiğine göre Filistin İslami Cihad hareketi ve Filistin'in kurtuluşu için halk cephesine üye 150 esir, cezaevlerinin kötü koşullarını protesto etmek amacıyla bir günlük açlık grevi başlatma kararı aldılar.

Tutuklular, cezaevleri şartlarının iyileştirilmesini, tek kişilik hücre cezalarına son verilmesini ve Filistinli esirlerin tedavi imkanlarının men edilmesi politikasına son verilmesini istemekteler.

Yapılan açıklamalara göre halı hazırda 7 bini aşkın Filistinli'nin siyonist rejim zindanlarında esir oldukları belirtilmektedir.

Öte yandan 1.300'den fazla Filistinli esirin sekiz gün önce başlattığı açlık grevinin devam ettiği bildirildi.

Bu Filistinli esirler de, Siyonist İsrail'in "idari gözaltı" uygulamasına ve bazen aylar süren hücre cezasına son verilmesini talep ediyor.

İşgalci İsrail hapishanelerinde 5.000’e yakın Filistinli var. Bunların önemli bir kısmı mahkeme önüne çıkarılmadan süresiz tutuklu olarak tutuluyor.

İnsan Hakları İçin Uluslararası Dayanışma Müessesesi, Siyonist cezaevleri idaresinin açlık grevine katılan esirlerden 140'ını Mecdu Cezaevi'nden bilinmeyen başka bir yere naklettiğini ve esirlerin hepsinin Hamas ve Halk Cephesi üyesi olduğunu bildirdi.

Müessese üyesi araştırmacılardan Ahmed El-Beytavi, Siyonist cezaevi idaresinin son iki günde açlık grevine katılan esirlerden 140'ını zorla başka bir yere naklettiğini ve esirlerin götürüldüğü yerin Calbu Cezaevi olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler