21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
20:31
28-02-2015
  

Filistinlilerden Siyonist İsrail Aleyhinde Gösteri

Filistinli esirlerle dayanışma, ırkçı rejimin Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait olan mekânlara yönelik saldırılarını kınamak üzere gösteri düzenlendi.

Facebook da Paylaş


Gazze Şeridi'nde dün Filistinliler, terör rejimi İsrail cezaevlerinde bulunan Filistinli esirlerle  dayanışma, ırkçı rejimin Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait olan mekânlara yönelik saldırılarını kınamak üzere gösteri düzenlendi.

Filistin İslami Cihad Hareketinin daveti üzerine düzenlenen gösteride, ırkçı rejimin  siyasetleri kınanırken  dünya Müslümanları, duyarlı insanlar ve uluslar arası toplumdan  korsan rejime baskı yapılması çağrısı yapıldı.

Bu arada  El-Halil katliamının 21. yıl dönümü münasebetiyle dün  Cuma namazından sonra Batı Yaka'nın El-Halil şehrinde katliamı telin ve El-Halil şehitlerini anma amacıyla düzenlenen gösteriye işgal güçlerinin saldırıda bulunması çatışmalara neden oldu. Saldırıda onlarca gösterici işgalcilerin attığı gerçek ve plastik mermilerle yaralandı. Saldırıda işgalci askerlerin gaz bombaları da kullanması sebebiyle çok sayıda gösterici boğulma tehlikesi geçirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin El-Halil'deki muhabirinin verdiği bilgilere göre gösteriler dün Cuma namazından sonra Ali El-Buka Camisi'nin önünden başlatıldı. Gösteriye El-Halil ahalisinden yüzlerce kişi ve hareket önderlerinden birçok önemli şahsiyet katıldı.

Barush Goldstien isimli bir yahudi yerleşimcinin 25 Şubat 1994 sabahı El-Halil'de Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenlemesi ve insanların secdede olduğu sırada üzerlerine otomatik silahlarla ateş etmesi sonucu büyük bir katliam gerçekleştirilmiş en az 87 kişi şehit olmuştu.

 

Ehlader Haber
 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler