05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:24
20-10-2012
  

Gerçekleri yansıtan farklı seslere tahammül edemediniz

İran halkı Allah'ın yardım ve inayetiyle düşmanları şaşkına uğratacak

Facebook da Paylaş

 

Tahran üniversitesi kampus ve etraf caddelerde onbinlerin katılımı ile kılınan Cuma namazı, Ayetullah Seyyid Ahmed Hatemi'nin imametinde eda olundu.
 
Tahran Cuma namazı hatibi Ayetullah Ahmed Hatemi, emperyalist güçlerin, İran halkının bütün zorluklar, bütün sıkıntılara göğüs gerdiği ve Allah'ın yardım ve inayetiyle düşmanları şaşkına uğratacağını söyledi.
 
çnümüzdeki yıl yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri zamanında, düşmanların stratejilerine işaret eden Tahran Cuma hatibi Ahmed Hatemi,  artan baskılar,  ülke içerisindeki şartlar ve kriz görüntüsü verme çabaları, halk içerisinde ümitsizlik ve kaygı oluşturma gibi siyasetleri ile, yaptırımların arttırılması yönünde çabaların, İran'ın barış amaçlı nükleer alandaki kazanımlarının üstünü örtme,  inkılab düşmanları ekseninde asılsız ve yalanların ortaya atılması, İran halkına karşı yürütülen  stratejilerin birer parçası olduğunu söyledi.
 
Tahran Cuma imamı Ayetullah Ahmed Hatemi, Avrupa ülkelerinin her zamankinden daha fazla ekonomik krizle yüz yüze geldiğini ve buna rağmen, İran'da kriz varmış gibi bir görüntü oluşturma çabalarının bulunduğunu hatırlatarak, "emperyalist güçler, barış amaçlı nükleer faaliyetleri bahane ederek, İran'a yönelik yaptırımları  arttırma yoluna gittikleri oysa, geçen 30 yıl içerisinde sürekli İran'a karşı yaptırım, baskı siyasetleri uyguladıklarını " kaydetti.
 
İran radyo televizyon kurumu dış yayınlarına bağlı televizyonların, Hotbird uydusu üzerinden yayınlarının kesilmesinin üzüntü verici olduğunu belirten Tahran Cuma namazı hatibi Ahmed Hatemi, Avrupa birliğine hitaben,  "sizler özgürlük yanlısı idiniz. Fakat, kamuoyuna gerçekleri yansıtan farklı seslere tahammül edemediniz" diye konuştu.
 
Tahran Cuma hatibi Ahmed Hatemi hutbesinde ayrıca, Nobel barış ödülünün Avrupa Birliğine verilmesine temasla da , Afganistan ve Irak'ı işgal eden Avrupa birliği, Cezayirde binlerce kişiyi öldüren Avrupalılar,  binlerce kişinin öldürülmesine ortak olan Avrupalılar, şimdi nobel barış ödülü alıyorlar diye konuştu.
 
Tahran Cuma hatibi Ahmed Hatemi hutbesinde ayrıca Lübnan'da İç Güvenlik Birimi İstihbarat Başkanı Vessam El-Hasan'ın terör saldırısında öldürülmesini kınayarak Beyrut'ta düzenlenen ve halktan da bazılarının yaralandığı patlamayı esef verici olarak niteledi, sözkonusu patlamanın, halkın çeşitli kesimleri ve grupları arasında tefrika çıkarmak amacıyla yapıldığını belirterek, bunun hiçbir zaman Lübnan halkı ve devletinin maslahatına uygun olmadığını  söyledi.
 
Hatemi hutbesinin devamında  sözkonusu terör saldırısını gerçekleştirenlerin kimliklerinin derhal tespit edilerek cezalandırılmasını isterken, başta sözkonusu  olayda hayatını kaybedenlerin aileleri olmak üzere yaralılar  ve Lübnan halkı ile devletinin dert ortaklığı içinde olduğunu bildirdi.
 
 
MHA

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler