28 Ekim 2020 Çarşamba Saat:
22:54
20-02-2013
  

Güncel Sorunlara çözüm Sunmayan Dosyaları Karıştırmayalım!

Arabistan şiilerinin Rehberi Hüccetül İslam şeyh Hasan Saffar

Facebook da Paylaş


 

Arabistan şiilerinin Rehberi Hüccetül İslam şeyh Hasan Saffar 1956 yılında Arabistan'ın Katif şehrinde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Katif şehrindeki Zeynelabidin ilkokulunda tamamladı. Daha sonra bu şehirde bulunan el-Emin Lisesindeki eğitimini tamamladı. Daha sonra Irak'ın Necef kentine hicret etti ve ardından İran'a gitti; bu ülkelerde havza eğitimi aldı.

Daha sonra Kuveyt'te bulunan Resul-i Azam medresesine girdi. Burada seçkin üstatlardan çeşitli ilimleri öğrendi.

O, dini değerleri sağlamlaştırmak ve vatandaşlık mefhumunu gerçekleştirmek, vatandaşları her türlü kültürel, mezhebi ve fraksiyonsal cihetten kaynaklanacak ayrımlardan uzak tutmak ve onlara eşit seviyede kendilerini ifade edebilme özgürlüğünü sağlamak amacıyla Arabistan Sosyal Hareketini kuruluş ve yönetimi görevini üstlendi.

şeyh Saffar, Kuveyt'te yayınlanan en-Nahar gazetesine verdiği röportajda eğitici programların önemine dikkat çekti ve bu konuda ulusal yayın organlarına büyük bir görev düştüğünü, vatandaşlık hak ve hukukunun ve sorumluluklarının iyi bir şekilde anlatılmasının pratik yaşamda olumlu sonuçları olacağının altını çizdi.

şeyh Saffar, özellikle mezhep fitneciliğine ulusal yayın organlarının asla alet olmaması gerektiğini ifade eden şeyh Saffar şöyle konuştu:

 

Mezhep fitneciliği yapan kişilerin bilerek veya bilmeyerek bugün emperyalistlere hizmet ettikleri herkesin malumudur. O halde sorumlu medya ve yayın kuruluşları emperyalistlere hizmet edecek türden yayınlardan ciddiyetle kaçınmalıdırlar.

 

Günümüzün sorunlarına çözüm sağlanmayacak eski tarihi ihtilaf konularını sürekli ısıtıp gündeme getirmek ve gündemde tutmaya çalışmak sadece Müslümanları birbirinin canına düşürmek isteyen İslam düşmanlarının emellerine hizmet etmektedir.

 

shafaqna

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler