03 Nisan 2020 Cuma Saat:
04:05
11-08-2014
  

HAMAS'tan Ateşkes Şartı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi birim başkanı Halid Meşal, Gazze'de daimi bir ateşkesin sağlanması konusunda şartlarını açıkladı.

Facebook da Paylaş


İrib haber ajansının haberine göre, İslami Direniş Hareketi (Hamas) siyasi birim başkanı Halid Meşal, Gazze'de daimi bir ateşkesin sağlanması konusunda şartlarını açıkladı.

Meşal, dün Katar'da  yaptığı açıklamada, ateşkesin sağlanması için her şeyden önce Gazze'ye karşı uygulanan ablukanın kaldırılması gerektiğini bildirdi.

72 saatlik bir ateşkesi kabul ettiklerini belirten Halid Meşal, bu süreç içinde Gazze'ye insani yardımların girmesinin kolaylaştırılması gerektiğini bildirdi.

Bu arada Hamas sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, dün ateşkesle ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride Ebu Zuhri, siyonist İsrail başbakanı Benyamin Netanyahu'nun savaşta kaybettiğini ve savaşta yenilenin ateşkes için ön şart ileri sürme hakkı olmadığını ifade etti.

"Halkımız direniyor ve Siyonistlerin ahmaklıklarına boyun eğmeyecek" diyen Hamas sözcüsü, Kahire'deki müzakerelerin başarısız olmasından ve bu durumun doğuracağı sonuçlardan tamamen "Operasyon devam ediyor" açıklamasını yapan Netanyahu'nun sorumlu olduğunu söyledi.

Bilindiği gibi terör rejimi İsrail'in Gazze'ye yönelik 1 ayı aşkın süredir  devam eden  saldırılarında 1900'dan fazla Filistinli şehit olurken 10 bin civarında Filistinli de yaralandı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler