05 Mart 2021 Cuma Saat:
20:52
01-12-2012
  

Hizbullah: Irak ve Suriye Halkı Düşmanların Fitneleri Karşısında Sağduyulu Olmalı

Lübnan Hizbullah Hareketi, Irak ve Suriye`deki bombalı eylemleri Batılıların şeytani amaçları doğrultusunda gerçekleşen ve bu iki ülkedeki gruplar arasında tefrika ateşini yakmayı amaçlayan eylemler olarak niteledi ve kınadı.

Facebook da Paylaş
şafak ajansının haberine göre Hizbullah yayınladığı bir bildiriyle Irak ve Suriye'de gerçekleşen ve onlarca masum insanın hayatını kaybetmesine yol açan bombalı eylemleri kınadı ve bu eylemlerin bu iki ülkedeki gruplar arasında tefrika çıkarma amacı taşıdığını vurguladı.

Bildiride, teröristlerin kanlı ellerinin yine sivilleri hedef aldığı ve günahsız onlarca Iraklı ziyaretçinin öldürüldüğü ifade edildi. Bu terör eyleminin semavi öğretilerden ve insan fıtratından uzak olan Batılıların şeytani isteklerinin tipik bir tezahürü olduğu belirtilen bildiride şu ifadelere yer verildi:

Düşman bu iki ülkedeki gruplar arasında tefrika ve fitne ateşi yakmak istemektedir. Bu saldırılar bu ülkelerin birliğine yönelik saldırılardır. Dolayısıyla Irak ve Suriye halkı bu kötü oyuna gelmemeli, her türlü tefrikacılıktan kaçınmalıdırlar.

şam'daki son patlama Bazı Arap ve Batı ülkelerinin muhaliflere verdikleri destek sonucu gerçekleşmiştir. Bu da muhaliflere verilecek askeri desteğin ne gibi zararlar doğuracağını göstermiştir. Irak'ın Hile kentinde Kerbela ziyaretçilerine yönelik saldırı ise tam anlamıyla bir insanlık suçudur ve bu tür saldırılar Irak halkının sağlam iradesini kıramayacaktır.

 

shafaqna.com/turkish   

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler