01 Aralık 2020 Salı Saat:
16:15
22-02-2013
  

Irkçı İsrail saldırısında 60 Filistinli yaralandı

Terör rejimi İsrail'in Filistin'de işgal ve sultacı siyasetleri devam ederken Siyonist İsrail rejiminin çrdün Nehrinin Batı Yakası'na düzenlediği saldırılarda en az 60 Filistinlinin yaralandığı bildiriliyor

Facebook da Paylaş


 

BBC'nin Arapça bölümünün bildirdiğine göre, Filistin Kızılay Teşkilatı dün  çrdün Nehrinin Batı Yakası'nda Filistinli esirlerle dayanışma gösterisi yapan Filistinlilere ırkçı İsrail güçlerinin saldırısı sonucu çıkan çatışmada 60 Filistinlinin  yaralandığını bildirdi.

İşgal güçlerinin dün Ramallah kentinin batısındaki Ofer Cezaevi'nin çevresini askeri alan ilan ettiği ve bölgede yoğun güvenlik tedbirleri aldığı bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri askeri bölge ilan ettiği Ofer Cezaevi çevresine Filistinlilerin girmesine izin vermiyor.

Filistinli gruplar ve Filistin Esir Kulübü, iki gün önce yaptıkları açıklamada, Filistinlileri dün öğle saatlerinde Ofer Cezaevi önünde işgal zindanlarındaki Filistinli esirlere destek için düzenlenecek gösteriye katılmaya davet etmişti.

Bu arada, Birzeit çniversitesi öğrencilerinden ve vatandaşlardan binlerce kişinin katıldığı esirlere destek yürüyüşü işgal güçlerince Ofer Cezaevi yakınlarında dağıtıldı. İşgal güçleri, açlık grevindeki Filistinli esirlere destek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katılanların üzerine göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi yağdırdı.

 

Filistinli göstericiler ve yürüyüşü dağıtmak isteyen işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi. Birzeit çniversitesi öğrenci grupları birkaç gündür Ofer Cezaevi önünde Filistinli esirlere destek gösterileri düzenliyor. çğrenciler tarafından düzenlenen gösterilere vatandaşlar da yoğun bir şekilde destek veriyor.

 

İrib

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler