29 Ekim 2020 Perşembe Saat:
14:53
07-09-2012
  

İsfahan?da uluslararası direniş toplantısı sona erdi

İran'ın merkezi ve tarihi İsfahan kentinde düzenlenen 3. Uluslararası direniş konferansı dün akşam yayınladığı 14 maddelik bildiri ile çalışmalarına son verdi.

Facebook da Paylaş

  

Muhabirimizin bildirdiğine göre İsfahan'da uluslararası direniş konferansı ve festivali dün akşam onayladığı 14 maddelik kapanış bildirisinde dünya müstekbirlerinin Lübnan ve Filistin'de yenilgilerine işaretle, söz konusu yenilgilerini telafi etmek için Suriye halkı ve hükümetine baskı uygulamaya çalıştığı belirtildi.

Toplantı sonunda onaylanan 14 maddelik bildirinin bir bölümünde İslami uyanışın İran İslam inkılabını örnek alarak yoluna devam ettiği, tüm Müslümanların ise İslami uyanış hareketini desteklemeleri gerektiği belirtildi.

Bildiride ayrıca batı medyasının İslami uyanış hareketi ve dini değerlerden gerçek dışı bir görüntü sergileyerek, islamofobi oluşturmayı çalışma programına aldığını, fakat İslami toplumlarda Müslüman mücahitlerin direniş ve gerçekçi cihatları ile dünyada sulta düzeni ve istikbar cephesinin yok olma müjdecisi olacağı umut edildi.

3. uluslararası İslami direniş toplantısı ve festivali dünyanın 50 ülkesinden katılan temsilcilerin katılımı ile İsfahan'da gerçekleşirken, 14 maddelik bildirinin onaylanması ile çalışmalarını dün akşam noktaladı.

Toplantıda direnişin güçlenme ve sapmasını engelleme yolları ele alınırken, Filistin, Lübnan, Suriye, Yemen, Tunus, Bahreyn, Türkiye, Suudi Arabistan, Azerbaycan Cumhuriyeti ve Rusya'dan temsilciler katıldı.

 

irip

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler