05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:33
21-12-2012
  

İsrail Silahlarının Suriye Katliamına Katkısı

Batılı güçlerin Türkiye'yi Suriye'ye sokmayacakları da bilinen bir gerçektir.

Facebook da Paylaş
 

Irkçı İsrail rejimi; İngiltere, Fransa ve Amerika'nın desteğinde  Suriye muhaliflerine silah ve istihbarat desteği veriyor. Türkiye halkı ve devleti sürekli Fransa ve Amerika ile diğer batılı devletler tarafından sürekli tahkir edilmesine ve itilip kakılmasına rağmen AKP hükümeti batıcı olduğunu ispatlamak için, Katar ve Suudi Arabistan'ın petro dolarlarıyla batılı devletlerin Suriye muhaliflerine silah desteği vermesini desteklediğini bildirdi. Nitekim Türkiye'nin Washington elçisi Namık Tan, Türkiye'nin Suriye muhaliflerine silah vermediğini iddia edip, başka ülkelerin Suriye'de terör örgütlerine silah vermesine muhalefet etmektense bu girişimleri desteklediğini söyledi.

Soykırımcı İsrail rejimi Suriye sahasında gizli eylemlerini sürdürüp, bunu açıklamaktan kaçınıyor ve sessiz kalmayı tercih ediyordu. Fakat terörist İsrail rejiminin Suriye'deki örtülü savaşı belgeleriyle ortaya çıktı.

 

Suriye ordusu geçen aylarda terör örgütleri elemanlarını etkisiz hale getirip, onlardan ırkçı İsrail silahlarını keşfetmişti. Suriye ordusuyla halk seferberlik güçlerinin Dera kentindeki operasyonları sonucu onlarca terörist öldürüldü. Bu çatışmalar sonucu teröristlerin taşıdıkları Siyonist rejim silahları, bu cümleden olarak Lav füzeleri keşfedildi.

 

Suriye ordusu Perşembe günü Mecimer şehrinde askeri bir karakola karşı saldırıya geçen terör guruplarına karşı direnişinde onlarca terörist öldürüldü. Bu çatışmada teröristlerin seyyar füze rampaları da imha edildi. Suriye ordusu Lübnan topraklarından sızmaya çalışan bir gurubu de karşılayıp, çıkan çatışmada onlarca teröristi öldürdü ve Lübnan topraklarına kaçmalarına sebep oldu.

 

Suriye ordusu Humus ilindeki Eldin, Halat, Uyunuşşureh ve Telkeleh bölgelerinde teröristleri etkisiz hale getirdi. Onlardan bazısı da Lübnan'a kaçmak zorunda kaldı. Suriye'ye sızan teröristler, Beşar Esad hükümetini destekleyen 600 bin Filistinliyi Suriye'den sürmek için şam'a yakın Yermuk Filistin mülteci kampına havan topu ve diğer silahlarla saldırılar yaptılar.

 

Son günlerde terör örgütlerinin Suriye'deki Filistin mülteci kamplarına saldırıları sonucu, onlarca Filistinli mülteci şehit edildi ve evleri yıkıldı. Bu nedenle Filistinli mülteciler ve özellikle kadın ve çocukların bir kısmı mülteci kamplarından kaçma ve Lübnan ile Suriye'nin diğer şehirlerine sığınma zorunda kaldılar. Fakat Suriye ordusunun dolaylı olarak Filistinlilerin aracılığında terör örgütleriyle görüşmeler yapıp onların Yermuk kampını terk etmelerini sağladı.

Suriye hükümetinin izni ve desteğinde HAMAS, Elfetih, Filistin İslami cihad hareketi, Filistin kurtuluşu için halk cephesi ve diğer direniş grupları Filistin mülteci kamplarında silah taşımaktadırlar. Filistinli direniş grupları da Amerika, Türkiye ve Katar destekli terör gruplarına karşı direnip, onların mülteci kamplarına sızmalarını engelliyorlar.

 

Suriye ordusu karşısında etkinlik kazanamayan teröristler intihar saldırıları ve bombalı eylemlerle şehirlerde sivil halka terör estirip, onları avare durumuna düşürmeye çalışıyor. Batılı güçlerle Türkiye, Katar'ın Elcezire ve Suudi rejiminin ElArabiye kanalları kirli ve çarpık bir yalan kampanyasını sürdürüyorlar. Nitekim Suriye'nin yüzde 60 oranındaki bölgelerini kurtardıklarını iddia edip, kamu oyu'nu aldatmaya ve moral destek sağlamaya çalışıyorlar. Halbuki "Suriye'deki teröristlerin sürekli ve tam hakimiyet sağlayabilecekleri hiç bir kurtarılmış bölge yok."  Nitekim Suriye ordusunun komutanlarından General Muhammed İsa, Rusya Sesi'ne verdiği demeçte "Teröristlerin bazı bölgelere sızıp video çekimleri yaptıklarını,  Hükümet Ordusunu püskürtüp oraları ele geçirmiş gibi gösterdiklerini söyledi.

 

Uzmanlara göre, Suriye'de bazı bölgelerin ele geçirilmiş olmasına ilişkin çok büyük çapta psikolojik ve propaganda savaşı yürütülüyor. Bu saldırgan kampanya,  Beşar Esad hükümetini devirmek isteyen Amerika, Fransa, İngiltere gibi sömürgeci ülkelerce devlet düzeyinde yürütülüyor. Fakat Gerçekler farklıdır. çünkü Suriye ordusu çok daha donanımlı, iyi imkanlara ve eğitim ve yüksek moral gücüne sahip sahiptir. Bu nedenle sorunun çözümü Askeri değil siyasi müzakerelerle olmalıdır.

 

Batılı militarist güçler Suriye hükümetinin Kimyasal silahlar kullanacağı iddiasıyla Türkiye'ye patriot füzeleri yerleştirmeye çalışıyorlar. Bu durum  savunma örtülü saldırı hedeflerini gözler önüne seriyor.

 

NATO'da Suriye ordusunun gücünün bilincinde olduğu için, askeri saldırılarla Suriye krizinin çözümlenemeyeceğini biliyor. Rusya da Libya senaryosunun Suriye'ye karşı uygulanmasını engelleyeceğini belirtiyor.

 

Suriye hükümeti de kimyasal silahları kullanma konusunda terör örgütlerinin hazırlık yaptıklarını, kendisinin asla kitle imha silahları kullanmayacağını belirtip, batılı güçlerin iddialarını etkisiz hale getirdi. Buna ilaveten Amerika uçak gemisini Suriye sularına yakın bölgeden geri çekeceğini ilan edip, Türkiye hükümetinin öfkelenmesine sebep oldu. çünkü Türkiye hükümeti Suriye'nin batılı güçlerce işgal edilmesini istiyor. Fakat bu saldırılara öncülük yapmayacağını ileri sürüyor.

 

Nitekim Türkiye'nin Washington elçisi Suriye rejiminin düşmesiyle birlikte Suriye'nin istikrarı için görev alacak uluslararası bir girişime Türkiye'nin de destek vereceğini lakin bu çabalara liderlik etme gibi bir girişimde bulunmayacağını söyledi. Elbette batılı güçlerin Türkiye'yi Suriye'ye sokmayacakları da bilinen bir gerçektir.

 

 

irib

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler