06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:09
06-01-2020
  

İstanbul ABD Konsolosluğu Önünde Protesto

Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymanî için İstanbul'da protesto gösterisi gerçekleştirildi.

Facebook da Paylaş

 

 

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Şehit Kasım Süleymanî’nin büyük Şeytan Amerika'nın kalleş hava saldırısı sonrası şehit olması nedeniyle Direniş Cephesi taraftarı Amerika’nın İstanbul Konsolosluğu önünde toplanarak protesto gösterisi düzenlediler.

 

Dün İstanbul'da katil Amerika’nın başkonsolosluğu önünde gerçekleşen protesto eylemi Kasım Süleymanî'nin şehadeti ile oluşturduğu etkinin izlerini taşıyordu. Daha önce İstanbul'da gerçekleştirilen bu tip eylemlerle karşılaştırıldığında katılımın daha yüksek ve daha coşkulu olduğu gözlemlenen bu eylemde Amerika ve İsrail için lanet sesleri yükselirken Süleymanî için selam ve sevgiye dair sloganlar konsolosluğun duvarlarında yankılandı.

 

Ehlader Genel Başkanı Kadir Akaras'ın, itiraz gösterisinin oluşumuna önayak olan Nureddin Şirin'in ve değerli Ehl-i Beyt dostu Ekrem Ekşi'nin konuşma yaptığı protesto gösterisi Kudüs TV'den de canlı olarak yayınlandı.

 

Medyanın ve özellikle de yabancı basının dikkatle izlediği eylemde "Kahrolsun Amerika, Kahrolsun İsrail" sloganlarına, "Süleymanî yolun yolumuzdur" sloganı eşlik etti.

 

Okunan Kur'an-ı Kerim ve basın bildirisinden sonra eylem sonlandırılarak toplanan protestocular dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler