22 Ocak 2021 Cuma Saat:
23:42
08-06-2016
  

Kuran’ın Yüce Anlamları Çağdaş Dille İnsanlara Aktarılmalı

İzzet, kudret, maddi huzur, manevi yücelme, düşünce ve inancın genişlemesi, ruhun huzuru… hepsi Kuran’a amel etmeye bağlıdır

Facebook da Paylaş

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei Ramazan ayının birinci günü ile alakalı olarak, Kur’an hafız ve karileri ile 3 saatlik bir görüşme yaptı.

Tesnim Haber Ajansının haberinde, İslam İnkılabı Rehberi, hafız ve karilerin kuran okumalarından sonra yaptığı konuşmada; ülkede Kuran’i etkinliklerin artmasının gerekli olduğuna değinerek; “Kuran’ın yüce anlamları çağdaş dille insanlara söylenirse, dünya topluluğunun hakiki ilerleyişini sağlayacaktır. İzzet, kudret, maddi huzur, manevi yücelme, düşünce ve inancın genişlemesi, ruhun huzuru… hepsi Kuran’a amel etmeye bağlıdır.” dedi.

Ayetullah Hamenei, muasır dünyada insanların; kimlik, fikir ve inanç boşluğu yaşadıklarını vurgulayarak bu gün insanların Kuran’a her zamankinden daha çok ihtiyaçları vardır diyerek devam etti; “Kendi inanç temellerimizi daha fazla güçlendirerek ve Kuran’ın manasını insanlara aşılamanın dilini daha fazla bilerek, bu manaları dünyaya yaymalıyız. Bu manalara yayılırsa Kur’an dünyada en büyük etkileyici olacaktır. Büyük güçler, onların silahları ve Siyonist rejim hiçbir halt yapamazlar.”

Ayetullah Hamenei, Ehl-i beytin mevlüt ve taziye merasimleri düzenlendiği gibi Kur’an’ı okuyup dinlemek için de merasimler düzenlenmeli dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler