01 Aralık 2020 Salı Saat:
13:17
08-12-2012
  

Malezya`dan Gazze`ye Bir Milyon Dolar Yardım

Malezya, Gazze`deki eğitim ve öğretim çalışmalarına harcaması için burada faaliyet gösteren Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve çalışma çrgütü (UNRWA)`ya bir milyon dolar yardım gönderdi.

Facebook da Paylaş

 


UNRWA bugün (07 Aralık Cuma) öğleden sonra yaptığı basın açıklamasında şu bilgiyi verdi: “Malezya geçen ay da iki yüz bin dolar yardım göndermiş, UNRWA bu yardımları Batı Yaka, Gazze, çrdün, Suriye, Lübnan ve Suriye'deki mültecilere harcamıştı. Gazze'deki mülteciler için yaptığımız çağrıya acilen cevap veren Malezya hükümetine teşekkür ediyoruz. Malezya'nın gönderdiği bu yardımlar, şimdiye kadar yapılmış en büyük yardımdır”.

Diğer taraftan konuyla ilgili bilgi veren Malezya Başbakanı Necip Rezak “son yardımlar, Filistinli mültecilere yapılması zaruri bir yardımdı” diyerek, ülkesinin Filistin halkına maddi ve manevi olarak yardım etmeye devam edeceğini söyledi.

Rezak açıklamasında, Filistinlilerin uzun süredir uğradığı zulmün son bulmasını umut ettiklerini belirterek, sorunun nihai bir çözüme kavuşturulması için çabalarını sürdürdüklerini ifade etti.

FEM

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler