26 Ocak 2021 Salı Saat:
09:59
26-06-2012
  

Muhteşem program muhteşem açılış/ Foto

İmam Hüseyin?in (a.s) doğum günü festivali, düzenlenen bir programla, İmam Hüseyin?in Kerbela?daki türbesinde görkemli bir törenle yapıldı.

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
Shafaqna'nın Kerbela'dan bildirdiğine göre, İmam Hüseyin'in (a.s) doğum günü festivali, düzenlenen bir programla, İmam Hüseyin'in Kerbela'daki türbesinde görkemli bir törenle yapıldı.
 
Manevi bir havada yapılan açılışa, ülke içinden önemli şahsiyetler, aşiret liderleri ve yurt dışından yüzlerce yabancı konuk katıldı.
 
Kuran'ı Kerim tilavetinden sonra kürsüye gelen İmam Hüseyin Türbesi Genel Sekreteri Şeyh Allame Abdulmehdi Kerbelai açılış konuşmasında, İmam Hüseyin'in şahsiyetini, makamını ve hedeflerini anlattı. Artık İmam Hüseyin'in mesajının Irak'ın ve Kerbela'nın sınırlarını aştığını, dünyanın dört bir yanından insanların akın akın onun mektebine yöneldiğini söyledi.
 
Almanya' Amerika ve Afrika'dan katılan konuklar birer konuşma yaptılar.
 
Beş gün sürecek festivale ülkemizden de Alulbeyt Müessesesi Türkiye müdürü Şeyh Rahmi Onurşan (Rahmani), Almanya Alulbeyt Müessesesi Genel Müdürü Şeyh Kerim Uçar ve Erzurum Ehlibeyt-i Resul Derneği Başkanı Şeyh Habip Coşkun davet edildiler.
 
www.shafaqna.com
 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler