10 Ağustos 2022 Çarşamba Saat:
01:43
13-07-2015
  

Nasrallah: Kuveyt Halkını Selamlıyorum

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrallah

Facebook da Paylaş

İrib'in haberine göre, Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrallah, Lübnan'ın Güney bölgesinde Dünya Kudüs Günü münasebetiyle ilgili düzenlenen törene canlı yayınla bağlanıp bir konuşma gerçekleştirdi.

Kudüs gününde konuşan Nasrallah, İslam dünyasındaki konulara değindi. Kudus’ün yolunun Şam’dan geçtiğini, İsrail'in Suriye'deki olaylardan memnun olduğunu belirten Nasrallah, Arabistan’ın Suriye Irak ve Yemen’de halkları katletmek için harcadığı parayı ve imkan Filistin için harcamadığını söyledi.

Ümmetin ve bölgenin şu anki durumunun Kudüs Günü'ne na kadar ihtiyaç olduğunu bir kez daha ispat ettiğini belirten Nasrallah, Yemenlilerin başlarında dökülen bombalara rağmen Kudüs gününe sahip çıktıklarını ve bu davranışlarından dolayı büyük bir saygıyı hakkettiklerini söyledi.

Kuveyt’teki terörist saldırıdan sonra Kuveyt hükümetinin, emirinin ve halkın bu fitneyi fırsata dönüştürdüklerini ve vahdet örneği sergilediklerini belirterek bu hareketi selamladığını ve bunun diğer İslam ülkelerine örnek olması gerektiğini söyledi.

Nasrallah, Kuveyt hükümetinin ve halkının tersine Bahreyn’de zalim bir yönetimin iş başında olduğunu, halk arasında fitne çıkarmaya çalıştığını, hatta zindandaki Şii liderlerin fitneler karşısında halkı birliğe çağırmasına rağmen rejimin halka zulüm edip tefrika çıkardığını söyledi. Nasrallah ayrıca Bahreynlilere Kudüs gününe görkemli katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Yemen’de Suudilerin artık hedeflerine ulaşamayacaklarını anladıklarını ve şu anda halktan intikam almak için yemeni yerle bir ettiklerini söyleyerek, Yemen’in Suudilerin boyunduruğuna girmedikleri, özgür bir halk olarak yaşamak istedikleri için tüm bu zulümlere uğradıklarını belirtti.

Filistin’e hizmet etmek isteyen herkesin direnişin yanında yer alması gerektiğini belirten Nasrallah, IŞİD’in, Nusra’nın, Boka Haram’ın ve İsrail dostu Arap ülkelerinin yanında yer alarak Filistin’e yardım edilemeyeceğini söyledi.

İran’ın asla ve asla İsrail’le bir araya gelmeyeceğini, onu kabul etmeyeceğini belirten Nasrallah “Dün nerdeysek bugün de oradayız. Dün ne ahit ettiysek bugün ahdimiz üstündeyiz” diye konuştu.

İran için “Sefevi” “Mecusi” “Şii hilali” gibi yakıştırmaların fitne hedefiyle yapılan iftiralar olduğunu söyleyen Narallah Hilal’in şekli bellidir “Yemen sizin iddianıza göre hilali bozuyor” dedi.

 

Ehlader Haber
 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler