18 Aralık 2018 Salı Saat:
17:35
21-11-2017
  

Nasrallah’tan Sert Tepki

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyit Hasan Nasrallah

Facebook da Paylaş


Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Hizbullah’ın Yemen’e balistik füze gönderdiğine dair Arap Birliği kapanış bildirisindeki iddiaları “mesnetsiz ve gülünç” olarak değerlendirdi.

Seyit Nasrallah, Hizbullah hareketinin teröristlikle ve İran’ın teröristlere destek vermekle suçlanmasının yeni bir şey olmadığını ve bu gibi asılsız ve temelden yoksun iddiaların her zaman düşmanlar tarafından gündeme getirildiğini söyledi.

Seyit Nasrallah, Arap Birliği’nin yayınladığı bildiriyi “mesnetsiz ve gülünç” olarak değerlendirerek, Hizbullah’ın Yemen, Bahreyn, Irak ya da başka herhangi bir Arap ülkesine asla silah göndermediğini kaydetti.

Lübnan’ın güvenlik ile istikrarını tehdit eden başlıca unsurun her zaman Siyonist Rejim’in olduğunun altını çizen Hasan Nasrallah, “İsrail saldırıları ve tehditlerine karşı Lübnan’ın güvenliğini koruyan en önemli faktör Hizbullah’ın silahlarıdır” ifadesini kullandı.

BM, Yemen’deki milyonlarca kişinin yok olma riski altında bulunduğu konusunda uyarıda bulundu. Bunlar Arap değil mi? Din ve imanınız yok mu? Sizler Müslüman değil misiniz? Bu Arap onuru mu? Sizler insan değil misiniz? Bütün dünya ve uluslararası kuruluşlar Yemen halkının açlıktan öleceğini söylüyor, ancak Arap Birliği bildirisinde Yemen’le ilgili tek bir kelime edilmiyor. Çünkü Suudi Arabistan’ın Yemen’e karşı yaptığı saldırıyı eleştirmek yasaktır.

IŞİD’in Irak ve Suriye’de askeri bir örgüt olarak işinin bittiğini belirten Nasrallah, Suriye güçlerinin Elbubekir kentini IŞİD’in sultasından kurtarmasına da işaretle, Suriye’nin birliği bu zaferle güçlendi ve şimdi IŞİD’in sultasında çok az yer kaldı dedi. Nasrallah, Elbubekir kentinin işgalden kurtarılmasını Amerika’nın Suriye’yi bölmeye yönelik komplosunun da bozulması olarak niteledi.


 

Ehlader HABER

 
 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler