29 Ekim 2020 Perşembe Saat:
06:44
25-09-2012
  

Niçin Atom Bombalarınızı İmha Etmiyorsunuz?

Bugün İran'da mı iktisadi sorunlar çok yoksa Amerika'nın emri üzerine İran petrolüne yaptırım uygulayan Avrupa'da mı?

Facebook da Paylaş

 

 
 
 
 
 
İslami İran Cumhurbaşkanı, depoları atom bombalarıyla dolu olanların dünya güvenliğinden kaygılı olduklarını iddia ettikleri çelişkiye temas ederek "Biz de onlara, madem kaygılısınız niçin elinizdeki atom bombalarını imha etmiyorsunuz? diye soruyoruz" dedi.
 
MHA'nın  İran devlet televizyonundan aktardığı habere göre, İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, BM Genel Kurul Oturumu için gittiği New York'ta toplantı kulisinde  Amerikan basınının üst düzey yöneticileriyle görüşmesinde, "Bugün İran'da mı iktisadi sorunlar çok yoksa Amerika'nın emri üzerine İran petrolüne yaptırım uygulayan Avrupa'da mı? şeklinde bir  durumu sorguladıklarını  belirterek, Avrupa Birliği'nin bugün Amerika'nın yanlış siyasetlerinin takipçisi olduğundan dolayı büyük sorunlar yaşadığını söyledi.
 
Ahmedinejad, milletlerin birbirlerini karşılıklı olarak anlamak zorunda olduklarının zaruretine temasla,  aşırılık ve diğerlerinin haklarına göz dikmenin, ırkçılık, çatışma ve savaş ortamlarının hazırlanmasına sebep olduğunu söyledi.
 
İslami İran Cumhurbaşkanı, Suriye konusunda bazı sorulara verdiği cevapta, Suriye toplumunun karmaşık ve bazı taifelerden oluştuğunu belirterek,  yabancıların müdahalesinin Suriye halkının durumunu zorlaştırdığını dile getirdi.
 
Ahmedinejad, Suriye buhranının İran ve Türkiye ilişkilerine etkisine dair bir soruya da, "iki ülke ilişkileri geçmişte olduğu gibi bugün de çok iyidir ve güncel olayların bu ilişkileri etkileyeceğini düşünmüyorum" dedi.
 
Siyonist İsrail rejiminin  İran aleyhindeki tehditlerine de temas eden İran Cumhurbaşkanı,  "biz siyonist İsrail'in tehditlerini ciddiye almıyoruz ama büyük İran milleti kendini savunma için her zaman hazırdır" dedi.
 
Siyonistlerin  gerçekte bir çıkmazda olduklarını,  bu çıkmazdan kurtulmak  için de  macera peşinde olduklarını ama başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın yeni bir savaş için  kapasitesinin olmadığını  hatırlatan Ahmedinejad, "Bundan dolayı  yeni bir olay olsa, bölgedeki bütün dengeler bozulur ve bölge tamamen alt üst olur" uyarısında bulundu.
 
Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, Batılı ülkelerin İran'ın nükleer faaliyetleri konusundaki engelleyici siyasetlerine temasla, "İran nükleer konusunun artık yorgunluk ve inatçılığa dönüştüğünü görmekteyiz. Zira bugün dünyada bütün herkes İslami İran'ın atom bombası yapma peşinde olmadığını biliyor ama buna rağmen bazı ülkelerin tutumu gerçekten tam gülünç durumdadır" dedi.
 
Ahmedinejad, depoları atom bombalarıyla dolu olanların  dünya güvenliğinden kaygılı olduklarını iddia ettikleri çelişkiye temas ederek  "Biz de onlara, madem kaygılısınız niçin elinizdeki atom bombalarını imha etmiyorsunuz? diye soruyoruz" dedi.
 
Ahmedinejad,  İslam peygamberi ve müslümanların kutsal değerlerine saldırılara da  temas ederek, sözde özgürlük iddiasında bulunanların İslam peygamberi ve müslümanların değerlerine saldırıya ve hakarete seslerini çıkarmayıp aksine destek verdiklerini halbuki o çevrelerin holokast gibi bir olayın tarihi olarak araştırılmasına ise şiddetle karşı olduklarını ve hassasiyet göstermelerinin de anlamlı ve üzerinde  düşünülmesi gerekli bir konu olarak niteledi.
 
MHA
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler