21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:07
02-09-2016
  

Nijerya'da Şeyh Zakzaki'ye Destek Gösterisi

Şeyh Zakzaki'nin en kısa zamanda ve koşulsuz serbest bırakılmasını istiyoruz...

Facebook da Paylaş
 
Nijerya İslam Hareketi üyeleri başkent Abuja'da düzenledikleri gösterilerde Şeyh İbrahim Zakzaki'nin serbest bırakılmasını istediler. Protesto gösterilerinde yaptığı basın açıklamasında "Biz, Şeyh Zakzaki'nin en kısa zamanda ve şartsız olarak serbest bırakılmasını istiyoruz" diyen Nijerya İslami Hareket üyelerinden Muhammed İbrahim Gamava sözlerine şöyle devam etti;
 
"Nijerya İslami Hareketi'ne zarar veren hükümet ve ordu bu zararları telafi etmeli ve bizlerden özür dilemelidir. Bugün iktidarda olanlar yarın yönetimi başkalarına devredeceğini asla unutmasın."
 
Ülken polisinin Şeyh Zakzaki'yi 'can güvenliğini koruma altına almak için hapse attıkları' yönündeki iddialarını da eleştiren Muhammed İbrahim Gamava;
 
"Ne şahsım ne milyonlarca Nijeryalı ne de dünyadaki milyarca insan bu iddiayı anlamış değiliz. Şeyh Zakzaki'nin oğullarını, taraftarlarını öldüren ve evini tahrip eden sizler şimdi kalkmış Şeyh Zakzaki'nin can güvenliğini korumak için hapse attığınız söylüyorsunuz. Şeyh'i kimden koruyorsunuz?" dedi.
 
Nijerya İslam Hareketi'nin bir diğer üyesi olan Abdurrahman Laval ise "Vicdan sahibi halkımızdan bize katılmalarını ve hükümetin liderimizi serbest bırakması isteğimize destek olmalarını istiyoruz" diye konuştu.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler