05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:23
09-11-2012
  

Suriye dışişleri sözcüsünden Arap birliği genel sekreteri açıklamasına tepki

Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Makdisi, Arap birliği genel sekreteri Nebil el Arabi'nin, teröristlerle Suriye'deki halk desteğindeki sistemin devrilmesi için çalışmalarına ortak olduğunu söyledi.

Facebook da Paylaş

 
Suriye dışişleri bakanlığı sözcüsü Cihad Makdisi; Arap Birliği Genel Sekteri Nebil el-Arabi'nin, üye ülkelerinin memuru olarak çalıştığı bu kurumun kurucu ülkesi olan Suriye'de siyasi sistemin değiştirilmesi hayallerine kapıldığı düşmancı açıklamalarda bulunmasının garipsenecek bir durum olmadığını söyledi.

Makdisi bugün yaptığı açıklamalarda; el- Arabi'nin Suriye'ye yönelik düşmancıl açıklamalarının, Suriyeli masum kanların akıtılmasında mızrak ucunu temsil eden Katar'ın başkenti Doha'ya gitmesiyle eş zamanlı olarak geldiğine işaret etti.

El-Arabi'nin böylelikle Suriye'yi devlet ve halk olarak yıkmak isteyen devlet ve terör örgütlerine güven mektubu takdim etmiş sayıldığını ifade eden Makdisi; Suriye'nin bu şekilde aleni olarak hedef alınmasında el-Arabi'nin parmağı olduğu ve bir alet olarak kullanıldığının bir kez daha ortaya çıktığına dikkat çekti.

Hatırlanacağı gibi Arap Birliği genel sekreteri Katar'ın başkenti Duha'da,  suriye'de yönetimin fazla uzun ömürlü olmayacağını ileri sürerek,  Katar oturumunda muhaliflerin ortak bir görüş içerisinde olması gerektiğini savunmuştu.

 

irib

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler