22 Ekim 2020 Perşembe Saat:
22:48
02-01-2013
  

Suriyeli Muhaliflerden Kimyasal Silah İtirafı

çzgür Suriye Ordusu`nun siyasi danışmanı Bessam el Dade, kimyasal silah üretebilecek hammadde ve kapasiteye sahip olduklarını açıkladı.

Facebook da PaylaşSuriyeli muhaliflerin kurduğu çzgür Suriye Ordusu'nun siyasi danışmanı Bessam el Dade, kimyasal silah üretebilecek hammadde ve kapasiteye sahip olduklarını açıkladı. AA'ya konuşan El Dade, "Esad bu silahı kullanırsa, biz de karşılık veririz" dedi.


Anadolu Ajansı'nın Arapça yayın yapan internet sitesinde yayımlanan habere göre, AA muhabirine telefon aracılığıyla açıklamalarda bulunan El Dade, "(Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esad bizi kimyasal silahla tehdit ederse, bizde de bu silahtan olduğunu bilmeli" ifadesini kullandı.
 
Suriyeli muhalif, "Ancak rejim güçleri bu silahı kullanmazsa biz de kullanmayız. Kullanırsak da sadece rejimin üs ve merkezlerini vururuz" diye konuştu.
 
Suriye ordusundan ayrılan uzman subaylar sayesinde ellerindeki hammaddeleri kullanabilecek kapasiteye eriştiklerini belirten El Dade, kimyasal silah kullanmaları durumunda uluslararası kamuoyundan gelebilecek olası tepkilere de şu soruyla karşılık verdi:
 
"Beşar bu silahı kullanırsa, uluslararası kamuoyu bizi koruyacak mı?"

 

focushaber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler