03 Aralık 2020 Perşembe Saat:
19:15
02-02-2013
  

Terör rejimi İsrail'in saldırıları sürüyor

Terör rejimi İsrail'in saldırıları sürerken dün Gazze'nin kuzeyinde yer alan Cibalya'da iki Filistinlinin Siyonistlerin açtığı ateş sonucu yaralandığı bildirildi

Facebook da Paylaş


 

 HAMAS tarafından yapılan açıklamada, 16 ve 17 yaşlarındaki Filistinlilerin Gazze ve işgal altındaki İsrail sınırında Siyonistlerin açtığı ateş sonucu yaralandıkları bildirildi.

Filistin İnsan Hakları Merkezi tarafından hazırlanan raporda da, işgal güçlerinin Filistin halkına karşı baskı, saldırı ve cinayetlerinin Ocak ayı içinde de devam ettiği belirtilerek, geçen ay içinde 7 Filistinliyi şehit ettiği 300 Filistinliyi de yaraladığı ifade edildi.

Bu arada İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu, üye ülkelerle uluslararası kurum ve kuruluşları işgal altındaki Filistin topraklarındaki tarihi eserleri korumaya çağırdı. Medeniyetlerin kültür mirasının korunması için kanunların vazedilmesini isteyen İhsanoğlu, bunları yıkmaya çalışanlara karşı durmak gerektiğini söyledi.

Siyonist rejimin işgal altındaki Filistin'de, özellikle Kudüs şehrindeki Yahudileştirme çabaları konusunda uyarıda bulunan İhsanoğlu, işgal yönetiminin Mescidi Aksa çevresinde yaptığı kazıların camide çatlakların oluşmasına ve göçüklerin meydana gelmesine neden olduğuna dikkat çekti ve Siyonist rejimin sudan bahanelerle Filistin halkını bölgeden çıkarmaya çalıştığını da ifade etti.

 

İrib

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler