21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:06
08-12-2015
  

10. Evrensel Erbain Merasiminden Kareler

Ehlader ve Anadolu Ehlibeyt Gençlik Derneği'nin düzenlediği Evrensel Erbain merasimi...

Facebook da Paylaş

 

Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksinde gerçekleştirilen 10. Evrensel Erbain Matem Merasim Programında evrensel mesajlar verildi.
 
Ehlibeyt Âlimleri Derneği ve Anadolu Ehlibeyt Gençlik Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği Evrensel Erbain merasimi Ehlibeyt sevdalıların büyük ilgisiyle başladı. ON4 Tv'den canlı olarak yayınlanan matem programı Alican Görel’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ehlader Genel Başkanı Hasan Kanaatlı, Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras, İmam Rıza Dergahı Dedesi Zeynel Demir, Senarist-Yazar Ahmet Turgut ve Dünya Ehlibeyt Kurultayı Başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri günün anlam ve önemine değindi.
 
Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras yaptığı konuşmada yayılan tekfirci düşüncelere karşı Kerbela'nın ve İmam Huseyin'in (a.s) kıyamının çok iyi anlaşılması gerektiğine vurgu yaptı.
 
İmam Rıza Dergahı Dedesi Zeynel Demir konuşmasında Hz. Hüseyin'in yaptığı fedakarlıklara değinerek, Kerbela'yı çok iyi anlamak gerektiğini dile getirdi.
 
Yazar-Senarist Ahmet Turgut ise yaptığı açıklamada: " Biz Erbain'i daha çok şehitlerin ve şahitlerin buluşması olarak biliriz. İnşallah bu kardeşlerin buluşması tüm inanç kardeşlerinin buluşmasına vesile olur" ifadelerini kullandı.
 
Dünya Ehlibeyt Kurultayı Başkanı Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri'yse konuşmasında son zamanlarda kendine İslam âlimi diyen bazı kişilerin yayınladığı fetvalarla adeta Hz. Peygamber efendimize (s.a.a), Ehlibeyt'ine savaş açtığını kaydederek, tekfirci düşüncelerin zararlarına dikkat çekti. Kerbela'da yaşananların ve Hüseyni kıyamın tekfircilere en büyük mesaj olduğunu da sözlerine ekleyen Ayetullah Ahteri, Erbain Matem programını düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

 

Matem programının sonunda İran İslam Cumhuriyetinden gelen Ehlibeyt meddahı Üstat Muhammed Bakır Temettün okuduğu şiir ve mersiyeleriyle katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler