26 Mayıs 2020 Salı Saat:
08:30
13-10-2019
  

14. Evrensel Erbain Merasimi'ne Davet

Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) ve Anadolu Ehlibeyt Gençliği'nin hazırladığı "Ah! Mine'l Kerbela" temalı 14. Evrensel Erbain Merasim programı, 13 Ekim Pazar günü düzenlenecek.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Yaklaşık 14 asır önce yaşanan ve İslam dünyasında asırlardır süregelen büyük bir mateme bürüyen hazin Kerbela olayının üstünden 1380 yıl geçti.

 

İmam Hüseyin'in (a.s) ve vefalı yoldaşlarının şehadetinin ardından geçen bunca asıra rağmen yürekler hala ilk günkü gibi kan ağlıyor.


Kerbela faciasının 40. günü anlamına gelen 'Erbain' için ise dünyanın birçok noktasında her yıl olduğu gibi bu yıl da merasim programları düzenlemek için çalışmalar devam ediyor.

İstanbul'da Ehlibeyt Alimleri Derneği (EHLADER) ve Anadolu Ehlibeyt Gençliği'nin bu yıl 14.'sünü düzenlediği "Ah! Mine'l Kerbela" adlı Evrensel Erbain Merasimi de sizleri bekliyor.

14. Evrensel Erbain Merasimi, 13 Ekim Pazar günü saat 14:30'da Bahçelievler'de bulunan Hasan Doğan Spor Kompleksi'nde düzenlenecek ve 'Hüseyin Aşkında Birleşelim' makale ve şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Programı On4 TV'den de canlı olarak izleyebilirsiniz.

 

 

 

Ulaşım Bilgileri:

 

 

Kocasinan Merkez Mah., Kemal Sunal Cad., Bahçelievler/İstanbul

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler