05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
11:09
04-12-2014
  

800 Bin İranlı Kerbela Yolunda

Yerel basına göre ziyaretçilerin ilk 3 bini, Zerbatiye sınırından geçerek Irak'a vardı...

Facebook da Paylaş
 

Hz. Hüseyin ve 72 yaranının Kerbela'da şehit edilişinin kırkıncı günü olan Erbain nedeniyle dünya genelinde büyük miktarda ziyaretçi karşılayan Irak'ın Necef ve Kerbela şehirleri, bu yıl dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra  800 bin de İranlı karşılamak üzere.


Vasıt Eyalet Başkan Yardımcısı Türki Geneymaui yaptığı açıklamada, ziyaretçilerin ihtiyaçları için 30 konvoyluk araç gönderdiklerini ve ziyaretçilerin güvenliğini sağlamak için özel kuvvetlerin yoğun bir şekilde çalıştığını bildirdi.

Öte yandan ziyaretlerden sorumlu 'Hz.Abbas ve Hz.Hüseyin Ziyaretçilerini Karşılama Bölümü Başkanı Riyad Selman' bütün hazırlıklarının tam olduğunu, Necef ve Kerbela arasında ziyaretçilere hizmet etmek üzere 2900 aracın görevlendirildiğini ifade etti.

İran'ın yanı sıra Türkiye'den de Erbain ziyareti için katılım söz konusu. Irak'a ulaşmak için Kara ve hava yolunu seçeneklerini kullanan ziyaretçiler, Irak'ın Necef kentinden Kerbala'ya kadar olan 90 kilometrelik yolu yürüyerek geçiyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler