01 Aralık 2020 Salı Saat:
16:02
14-03-2013
  

800 Filistinli Esir Açlık Grevinde

800 kadar Filistinli esirin, açlık grevindeki esirlere destek olmak amacıyla açlık grevine başladı.

Facebook da Paylaş

 

Esirler ve çzgürlüğüne Kavuşanlar Birliği Başkanı Tevfik Ebu Naim, İsrail cezaevlerinde tutulan Filistinli esirlerin bugün  üç cezaevinde açlık grevine başladığını ve diğer esirlerin de  eyleme katılacaklarını söyledi.

Siyonist İsrail'e ait Rimon, Nafha ve Beersheva zindanlarındaki 800 kadar Filistinli esirin, açlık grevindeki esirlere destek olmak amacıyla bu sabahtan itibaren açlık grevine başladı.

Ebu Naim, Filistinli esirlerin esir Meysera Hamdiyye'nin tedavisinin ihmal edilmesi ve sağlık durumunun kötüye gitmesi nedeniyle şehit olabileceği uyarısında bulundu.

'Filistin Esirler Yüksek Kurulu, Siyonist İsrail zindanlarındaki yaklaşık 800 Filistinlinin eş zamanlı olarak açlık grevine başladığını açıkladı.

Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, Siyonist İsrail'e ait Rimon, Nafha ve Beersheva zindanlarındaki 800 kadar Filistinli esirin, açlık grevindeki esirlere destek olmak amacıyla bu sabahtan itibaren açlık grevine başladığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Samir el-İsavi, Eymen eş-şeravne ve bir grup Filistinli esirin yaklaşık 7 aydır açlık grevinde olduğuna işaret edilerek, hapishane görevlilerinin dün geceden bu yana Filistinli esirleri açlık grevi eyleminden vazgeçirmek amacıyla korkutma ve yıldırma politikası uyguladığı belirtildi.

Açlık grevindeki Filistinlilerin hayati tehlikelerinin devam ettiğine vurgu yapılan açıklamada, uluslararası toplum ve İslam dünyasına, vakit kaybetmeden açlık grevindeki esirlerin durumuna müdahale etmeleri çağrısında bulunuldu.

Siyonist İsrail zindanlarındaki Filistinliler, idari tutuklamaları, hapishanelerdeki kötü muamele ve Gilad şalit anlaşması olarak bilinen anlaşma gereği serbest bırakıldıktan sonra tekrar tutuklanmalarını protesto etmek amacıyla açlık grevine başlamıştı.


 

Ajanslar

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler