17 Kasım 2018 Cumartesi Saat:
13:16
15-12-2014
  

9. Uluslararası Erbain Merasimi'nden Kareler

İstanbul, iki yakayı birbirine bağladığı gibi mezhepleri de birbirine yakınlaştırmalıdır...

Facebook da Paylaş

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği ve Anadolu Ehlibeyt Gençlik Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği 9. Uluslararası Erbain Merasimi 14.12.2014 Pazar günü Bahçelievler Muhsin Yazıcıoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlendi. On4 TV'den canlı yayınlanan programa İstanbul içinden ve yakın illlerden birçok Ehlibeyt aliminin yanı sıra Ehlibeyt sevdalıları katıldı.

 

Anma Merasimi Ehlibeyt alimlerinden Ş. Alican Görel'in Kur'an'ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Kur'an tilavetinin ardından kürsüye davet edilen Ehlibeyt Alimleri Derneği Genel Başkanı Hasan Kanaatlı hoca, selamlama ve açılış konuşması yaptı.

 

Hasan Kanaatlı hocanın ardındından kürsüye davet edilen Ayetullah Hadevi Tahrani ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Müslümanların kardeş olduğuna dikkat çeken vahdet içerikli konuşmalar yaptılar.

 

Programa Irak'tan katılan Musul Telafer Milletvekili ve Hac Bakanı Muhammed Taki Ali Mevla ise Irak'ta yaşanan olayların canlı tanığı olarak terör ve radikal düşüncelerin odağında olan Irak halkının içinde bulundğu zor durumu anlatan kısa bir konuşma yaptı.

 

Kapanış ve teşekkür konuşmasını yapmak için kürsüye davet edilen Ehlibeyt Alimleri Derneği Genel Sekreteri Kadir Akaras hoca, "Bizleri kırmayarak uzaktan yakından programa katılan ve ekranları başında bizleri izleyen tüm Hz. Hüseyin aşıklarına şükran ve saygılarımızı sunuyoruz" dedi.

 

Program, sergilenen tiyatro gösterisi ve sinezenilerle son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler