12 Temmuz 2020 Pazar Saat:
15:50
10-02-2018
  

ABD'nin Politikası Başarısız Oldu

Ayetullah Hamanei, ABD'nin bölge politikasını eleştirdi.

Facebook da PaylaşMehr haber ajansının haberine göre, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei'nin beyanatının satır başlarını şu şekilde değerlendirebiliriz.

- Düşmanın amacı, İslam İnkılabı'nın sürekliliği ve dayanıklılığını önlemektir.

- Düşmanlar sözde elitlerin İslam İnkılabı karşıtı fikir üretebilmesi için para destek veriyorlar. Siber medyada izleyicilerinin sayısını arttırabilmek için palyaço, sahte teorisyenler ve paralı yazarlar kullanarak elinden gelen her şeyi yapıyorlar.

- Sizlere şunu ifade etmek isterim ki, bu yılki "11 Şubat" (39. İslam İnkılabı yıldönümü töreni) merasimi muhteşem bir şekilde gerçekleşecektir. Çünkü İran halkı, bazı ABD’li yetkililerin ileri sürdüğü boş laflar sonrası düşmanların yeni bir saldırganlık ve düşmanlık yapmak için gizlendiğini hissediyor ve biliyor.

- Ülkede adalet, sosyal eşitlik ve sosyal katmanları ortadan kaldırma konusunda bazı sorunlar ve ihmaller var. Fakat biz İslami düzenin bu ilkelerini göz ardı etmedik ve ciddiyetle takip ediyoruz.

- Tüm yetkililer ve yöneticiler "yolsuzlukla mücadele" konusuna dikkat etmelidir.

- Amerikalılar, terör örgütü DEAŞ’ı oluşturmanın yanı sıra onları destekledi. Muhtemelen Blackwater gibi ABD’nin barbar oluşumu acımasız ve vahşice uygulamalarını teöristlere öğretmiştir. ABD hükümeti, tüm bu acımasızlıklara rağmen uluslararası insan hakları, hayvanlar ve mağdurların haklarını savunduğunu iddia ediyor. Gerçekleri ortaya koyarak ABD'liler rezil edilmelidir.

- Yemen'in masum ve mazlum halkı günlük olarak ABD müttefikleri ve Amerikan silahlarıyla bombalanıyor; ancak ABD hükümeti herhangi bir itirazda bulunmaksızın paçavra materyaler ile şov yapıp İran'ın Yemen’e füze taşıdığını iddia ediyor.  Yemen halkı kuşatılırken bu ülkeye füze nasıl sevk edilir?

- Batı Asya bölgesinde ABD’liler İslami direnişi ortadan kaldırmaya karar verdiler; ancak biz karşı çıkarak buna izin vermeyeceğimizi söyledik. Bugün tüm dünya ABD’nin bu konuda başarısız olduğunu öğrendi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler