25 Ekim 2020 Pazar Saat:
15:49
28-12-2012
  

Ahmedinejad`dan yeni yıl kutlama mesajı

İran Cumhurbaşkanı Dr Ahmedinejad verdiği bir mesajla Hz İsa`nın-s- veladet yıl dönümü ve miladi yeni yılın başlaması nedeniyle tebriklerini ifade etti.

Facebook da Paylaş

 Dr Ahmedinejad “zuhur” ve kurtuluşun bir an önce gelmesini dileyen duayla başladığı mesajının başında “Barış, şevkat ve adaletin müjdeleyicisi Hz İsa Bin Meryem'in-s- veladet günü yıl dönümü ve miladi yeni yılın başlamasının Hıristiyan yurttaşlarım başta olmak üzere bütün Hıristiyanlara kutlu olmasını diliyorum” diye kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ahmedinejad daha sonra Hz İsa'nın-s- Kuran-i Kerim'deki anılma şeklini hatırlatarak mesajını şöyle devam ettirdi: “Adalete davet bütün Peygamberlerin em önemli mesajıydı. Hz İsa-s- da, diğer bütün Peygamberler gibi barış ve adaleti yaymaya çalıştı. O, aynı zamanda tevhit ve tekrimin (ululama ve saygı gösterme) bayraktarıydı. Günümüzde insanlık her zamankinden daha fazla olarak böylesi bir kurtuluş mesajına ihtiyaç duymakta. İnsanın, daima tehditleri altında kaldığı krizler, düzensizlikler ve dünya müstekbirlerinin yaktıkları fitne ateşlerinden kurtulabilmesi böylesi değerlere geri dönmesi şartına bağlı.”

 

FHA

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler