20 Eylül 2020 Pazar Saat:
06:33
25-04-2020
  

Alevi Âlimler ve Aydınlar Platformu'ndan Kınama

ALEVİLER ÜZERİNDE OYNANMAK İSTENEN MENFUR OYUNU ŞİDDETLE KINIYORUZ…

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

23.04.2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle İstanbul’da çocuklara gönderilen hediye kitapçıktaki bir resimde Alevilik İnancı, İslam dininin dışındaymış gibi gösterilmiştir.

 

Daha önceleri de Avrupa Birliğinin, Türkiye raporlarında “Alevilerin Müslüman olmayan azınlıklar” olduğu çokça tartışılmış ve Alevilerin bu anlamda ‘azınlık statüsü’ sahibi olmaları gerektiğinden söz edilmişti.

 

AB projesinin test edildiğini ya da bu projeye hizmet edenlerin Alevilerin nabzını ölçtüğünü düşündüğümüz ALEVİLERE HAKARET anlamına gelen bu provakatif işten dolayı bu işi yapanları kınıyor, protesto ediyor ve bu çirkin, kötü ve ahlaksız işi yapanların cezasız kalmamalarını talep ediyoruz.

 
Bu vesileyle ‘ALEVİLERİN İSLAM'IN ÖZÜ, RUHU VE CANI OLDUĞUNU’ kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz. 
 
 
Alevilik genel anlamda İSLAM'IN ÖZÜ de diyebileceğimiz İslam dinini ve Resulü Ekrem’in sünnetini, Kur'an ve Ehl-i Beyt çerçevesinde anlamayı ve yaşamayı hedeflemiş İSLAMÎ yoldur, çizgidir.
 
Alevilerin ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu unsurlarından oldukları bilinciyle’ bu tip provakasyonlara gelmeyeceklerine inanıyoruz. Ancak AAAP olarak bu oyunun da takipçisi olacağımızın,  gelişmeleri hassasiyetle takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.
 
Herhangi bir parti ya da kişiyi suçlamaksızın bu işin sorumlularının bulunmasını da bekliyoruz…
 
 
 
Alevi Âlimler ve Aydınlar Platformu (AAAP)
 
 
Dönem Sözcüsü: Alevi Din Âlimi Ali Akın Caba  
 
           
Alevi Din Âlimi Hüseyin Alagöz; Alevi Din Âlimi Özgür Arapoğlu; Alevi Din Âlimi Muhammed Taşkaynatan; Alevi Din Âlimi Seyit Ali Üremiş; Alevi Din Âlimi Ali Akın Caba; Alevi Din Âlimi Sadık Gökgöz; Alevi Din Âlimi Seyit Nuri Sevim; Alevi Din Âlimi Tekin Polat; Alevi Din Âlimi Kadir Tezşah; Alevi Din Âlimi İbrahim Kanadlı;
Hatay/EHDAV Gn. Bşk. Alevi Din Âlimi Ali Yeral 
Çerkezköy Ehlibeyt Derneği Başkanı ve Dedesi Seyit Sinan Boztepe 
Çerkezköy Ehli Beyt Dergahı 
Çorum Ehlibeyt Vakfı; 
Çorum İmam Ali Mescidi; 
Alevi Dedeleri Birliği 
Seyit Ertuğrul Ayan (Dede); Ehdav Gn. Bşk. Yrd. İbrahim Temam; Seyit Hacı Yeğin (Dede); Seyit Deniz Düzgün Doğan (Dede); Ali Erbudak; Fazıl Ağış; Şehriban Erdem; Teoman Şahin; Ali Andağ, Atilla Gölcük; Altan Demir; Haydar Turna; Ersin Yaşar; Şadiye Yaşar; Hülya Gökgöz; Zeynep Yaşar; Kadim Yaşar; Alican Gökgöz; Muhammed Ali Arapoğlu; Fevzi Oktay Sağmen; Özcan Polat; Barış Durna; Seyit Erdem Demir (Dede); Mihrali Camgöz; Seyit Mustafa Fener (Dede); Yaşar Yüksel; Kemal Akdeniz; Seyit Levent Patlak (Dede); Mehmet Elma; Mustafa Çolak; Seyit Murat Dursun Aydın (Dede); Seyfettin Barlas; Ünal Kayır; Zeynel Gözel; Bülent Çadırcı; Hüseyin Kara; Hüseyin Akça; Ümit Kolbüken; Seyit Ulaş Düzer (Dede); Yusuf Taşdan; Elif Gültekin; Gülcan Güzel; Meral Çadırcı; Gülcan Güzel; Tanju Şahin; Ali Rıza Üremiş; Ahmet Çoban; Ferhat İşleyen; Hüseyin Gerlevik; Kamil Taşdan; Zekine Aslan; Çiser Taşdan; Müslüm Taşdan; Serkan Camalan; Cem Karabayır; Hüseyin Aslan; Necip Adıgüzel; Şerafettin Benli; Ahmet Kalender; Yaşar Demir; Ali Teke; Ediz Gök; Enis Göğü; Mahmut Aydın; Hasan Hüseyin Zobar; Muharrem Çetin; Cemal Gökgöz; Seriye Gökgöz; Burhan Gökgöz; Arzu Gökgöz; Muhammed Ali Gökgöz; Gül Gökgöz; Volkan Gökgöz; Tuncay Anıl; Deniz Anıl; Yunus Anıl; Hamza Akman; Hasan Gökgöz; Poyraz Özpolat; Yilmaz Özpolat; Elif Gültekin; Burhan Gökgöz; Sati Gökgöz; Zeynep Gökgöz; Ali Yalçınkaya; Arif Solak; Hüseyin Özcan Canpolat; Göksel Geçit; 
Elbette bu isimler büyük bir okyanustan sadece bir örnektir ki daha binlerce canımız bu yolda bizimle beraberdir…
 
 
 
 
 
Alevi Âlimler ve Aydınlar Platformu
 
24.04.2020
 
 
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ramazan DARENDEVİ   29-04-2020 14:54

    Resimde yer alan figürler arasında Aleviliği temsilen konulmuş figür hiç bir zaman Alevilerin sembol dini temsili olamaz. Olsa olsa Kemalizmin arzu ettiği ve dönüştürdüğü çağdaş(!!!!!!?????) , aynı zamanda da değerlerinden soyutlanmış birisini temsil eder. Aleviliğin temsili ancak adını kendisinden aldığı İmam Ali (a.s) ın temsili resmi olabilir. Ayrıca Alevilik ayrı bir din gibi gösterilmiştir ki bu siyonizmin istediği bir şeydir. Alevilik İslamın ta kendisidir. Alevilik İslamın özüdür.

Kategorideki Diğer Haberler