12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat:
03:40
12-01-2015
  

Almanya'da Camilere Saldırı Devam Ediyor!

Aynı camiye bir ay içerisinde ikinci saldırı eylemi bizleri endişeye sevk etmektedir...

Facebook da Paylaş 

Almanya'nın Dormagen kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne ait, inşaat halindeki Süleymaniye Camii'ne 3 hafta arayla ikinci kez ırkçı saldırı düzenlendi. Düsseldorf Başkonsolosu Alattin Temür, saldırının ardından Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) ait Süleymaniye Camii inşaat alanına gelerek yetkililerden bilgi aldı.

2012 yılında temeli atılan inşaat halindeki caminin duvarlarına gamalı haç çizen kişi yada kişiler ve ''Pis Müslümanlar, "Almanya Almanların vatanıdır'', ''Pis kültürünüz buraya ait değil'' diye yazdı.

DİTİB'in internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamada da saldırı kınanarak şu ifadelere yer verildi:

"Aynı camiye yönelik bir ay içerisinde ikinci saldırının gerçekleştirilmesi bizleri endişeye sevk etmektedir. Dormagen DİTİB Süleymaniye Camisi'ne yönelik olarak yapılan saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmaması ise tek tesellimizdir. DİTİB olarak, son zamanlarda artış gösteren cami saldırıları ve ırkçı gösteriler sonucunda tekrar ifade ediyoruz ki; mabetlere yönelik saldırı ve şiddet eylemlerini, ayrıca toplumsal kargaşanın her türlüsünü bütün kararlılıkla, nefret ve şiddetle kınıyoruz. Saldırıların faillerinin Alman emniyet birimlerince en kısa sürede kanun önüne çıkarılacağını ümit ediyor, böylesine menfur olayların bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz."

 

Alman polisi saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler