10 Nisan 2021 Cumartesi Saat:
17:12
30-01-2017
  

Almanya Nürnberg Ehlibeyt Derneği'nden Kınama

Avrupa'da yaşayan Türkler adına kapatılma kararını esefle kınıyoruz...

Facebook da Paylaş

 

Almanya'nın Bavyera eyaletinde bulunan Ehlibeyt Kültür Derneği Yönetim Kurulu On4 TV ve Kanal 12'nin kapatılma kararı ile ilgili üzüntülerini dile getirerek bir bildiri yayınladı. Bildiride şöyle denildi:

 

Bismillahirrahmanirrahim

 

Hepimizin hür sesi olan kanallarımızın kapatılmasından dolayı son derece üzgün olduğumuzu bildirir ve bu yapılan yanlışlığın bir an evvel telafi edilmesini dileriz.

 

Yaptığı yayınlar ve programlarla insanları bilinçlendirmeyi hedef alan kanalların hiç bir yayında teröre destek vermemiş, hatta Terör tehlikesine sürekli vurgu yapmıştır. Mazlum ve mustazaf halkların yanında olmuş, gündemle ilgili insanları aydınlatmıştır.

 

Avrupa'da yaşayan Türkler adına kapatılma kararını esefle kınıyor, ilkeli yayıncılıkla alanında nerdeyse tek olan kanallarımızın bir an evvel yayına dönmesini diliyoruz."

 

Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Düzgün Pinar   11-10-2018 16:37

    Slm olsun Ehlibeyt sevenlere, çok üzüçü bir durumdur bu ! Ama bu Batı dünyanın oynadığı saçma oyunlarıdır! Kuklası olarak kalkar ve oturursan, seni Kral veya Padişah gibi bir örtüye sararlar ve Hatalarını örterler. Artık insanları birbirine mi kırdın, çoluk çoçuk demeden katliam mi yaptın o örtü altinda kayboldulurur! Bize örtü gerekmez, çünkü biz ne soykırım yaparız ne insan çanına kıyarız. Bizim hatamız Batı ve onnarın yavru Kususu olan Wahabi siniyetine karşı gelmektir, Ehlibeytimizi sevmek ve savunmakdir. Kerbela hiç bir zaman bitmemiş, Kerbela kıyamet gününe kadar olaçaktır ! Biz Alevi ve şii toplumu olarak, ne yazıkki yeni çağ Yezidlerden (nalet olsun Yezide) bir Inanç ve özgürlük soykırıma uğradik ve bu böyle devam gideçek. Ança onnar gibi olaçağız ki bizi sevsin saysinlar, o deyersiz örtüsünün altina alsinlar diye. Imam Hz.Ali ne demiş : BIR KERE ZALIM OLAÇAĞIMA - BIN KERE MAZLUM OLURUM. Allah bizi o yüçe Ehlibeyt ve 12 Imam yolundan ayırmasın ve bizi bu güzel ve temiz yola layık kîlsın inşallah ! Selamlar ve Sevgiler Ehlibeyt dostlarıma ve Kardeşlerime !

Kategorideki Diğer Haberler