05 Mart 2021 Cuma Saat:
21:59
01-11-2012
  

Amerika İran İslam inkılabı karşısında ağır hezimete uğramıştır.

İran İslam İnkılabı Rehberi, İran halkının yüce hedeflerine ulaşmak için azim ve direnişinin simgesi olduğunu söyledi.

Facebook da Paylaş

 

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, hicri şemsi 13 Aban (miladi 3 kasım) "Dünya Emperyalizmle Mücadele Günü" münasebetiyle binlerce üniversite ve lise öğrencisine hitaben yaptığı konuşmada, bugün de yaşanan üç önemli olayı İran halkının yüce hedeflerine ulaşmak için azim ve direnişinin simgesi olduğunu  söyledi.


İslam İnkılabı Rehberi, Dünya Emperyalizmle Mücadele Günü eşiğinde İmam Hadi (S)'nin mübarek veladeti ve Kadir-i Hum bayramını tebrik ederken, İran halkının en seçkin kesimi olan üniversite öğrencilerinin böyle bir günde Amerikan casusluk yuvasını (Amerikan büyükelçiliği) ele geçirmelerinin Amerika için  bir başka yenilgi olarak niteledi ve Amerika'nın yenilgi dizisinin o günden bu güne kadar devam ettiğini dile getirdi.

İslam İnkılabı Rehberi ayrıca bu tarihi günde yaşanan her bir olayın  yani 1964'da rahmetli imam Humeyni'nin sürgüne gönderilmesi, 1979'da öğrencilerin diktatör Pehlevi rejimi tarafından katledilmesi ve 1980'de Amerikan (ABD büyükelçiliği) casusluk yuvasının ele geçirilmesinde, İran halkı ve İmam Humeyni'nin bir tarafta yer aldığını karşı tarafta ise Amerika'nın müstekbir yönetiminin bulunduğunu belirterek, bu olayın İran halkının Amerikan yönetimine karşı mücadelesinin göstergesi olduğunu vurguladı.

Ayetullah Hamanei, 25 yıl mücadelenin ardından İslam nizamının kurulmasını İran halkının Amerikan yönetimine karşı mücadelesinin birinci aşamasında elde ettiği başarı olarak nitelerken Amerikalıların İslam inkılabının zaferinden hemen  sonra İran'da karışıklık çıkarma yönünde düşmanlığa başladıklarını ve tüm bu komploların merkezinin ise Amerika'nın Tahran'daki sözde büyükelçilik gerçekte ise casusluk yuvasında planlandığını söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi, 1979'da  gerçekleşen ve Amerika'nın hezimetine neden olan yenilgiden dolayı  Amerika'nın son 33 yıldaki komplo ve entrikalarına işaretle; "Bu komploların devam etmesinin sebebi Amerika'nın İslam inkılabının zaferinden aldığı yenilgidir. Zira bu yenilgi sadece İran halkıyla kısıtlı olmayıp Amerika'nın bölge üzerindeki yenilgisidir ve günümüzde kuzey Afrika, Arap dünyasının büyük bölümünde yaşanan olaylar ayrıca milletlerin Amerika'ya olan nefretinin artmasının sebebi, işte o yenilginin sonucudur" dedi.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran halkının Amerika'nın emperyalist yönetimiyle mücadelesinin çeşitli kesimlerindeki sonuçlarına da temasla, "Bu 60 yıllık mücadelede kim zafer kazandı bu son derece önemlidir. Zira, azimli, Allah'a iman ve tevekkül eden bir millet zafer kazanırsa kesinlikle tüm milletlere örnek oluşturacak ve İslami temellere dayanan tarihte yeni bir düşünce oluşturacaktır" dedi.

İslam İnkılabı Rehberi, İran halkının Amerika ile mücadelesindeki zaferinin sebepleri ve İslam nizamının konumuna işaretle, "her şeyden önce İslam inkılabının zaferden sonra yok olmadığını hatta  daha güçlü daha muazzam ve daha coşkulu olduğunu" söyledi.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, dünyada hiçbir yönetimin Amerika kadar nefret maruz kalmadığına da temasla, "Eğer bir gün bölge devletleri ve diğer ülkeler cesaret edip Amerika'dan nefret günü olarak ilan etseler, dünyada tarihin en büyük protesto gösterisi olacaktır" vurgulamasını yaptı.

İslam İnkılabı Rehberi Amerika'nın çehresinin  zedelenmesinin  yanı sıra ve Amerika'nın ilkelerinin de   devrildiğini belirterek, Amerika'nın iddialarından birinin terörle mücadele olduğunu ama halihazırda Amerikan yönetiminin teröristlerle adeta işbirliği yaptığını ve münafıklar terör grubunu, terör listesinden çıkartarak bunu daha da açık bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Amerika'nın iddia ettiği ilkelerden birinin de insan hakları olduğuna temas eden İslam İnkılabı Rehberi, insan haklarına karşı en kötü ve en çirkin eylemlerin Amerika tarafından gerçekleştiği bir dönemde 60 yıldan fazla bir zamandır mazlum Filistin halkının haklarını ayaklar altına alan Siyonist rejimin Amerika'nın tam desteğinde bunları gerçekleştirdiğini ve hala da bu terör rejimini desteklediğini söyledi.

Rehber Hamanei, Amerika'nın iç durumuna işaretle de, Amerikan halkının bir çok gerçekten habersiz olmasına rağmen yüzde 99 hareketinin başladığını  vurgulayıp "eğer Amerikan yönetimi gerçeklerin tamamen  açıklığa kavuşmasına izin verirse  kesinlikle bu hareket daha da  genişleyecek ve büyüyecektir" dedi.

 

 

mehrnews.com

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler