16 Ocak 2019 Çarşamba Saat:
08:18
01-12-2017
  

Amerika İslam'ın Gücünü Fark Etmeli!

Ayetullah Muvahhidi Kirmani

Facebook da Paylaş


 

 

Tahran Cuma Namazı Hutbelerinde konuşan Ayetullah Muvahhidi Kirmani, Şii ve Sünni arasında birlik ile beraberliğin oluşması gerektiğini vurguladı.

Ayetullah Muvahhidi Kirmani, Şii ve Sünni arasında birlik ile beraberliğin oluşması gerektiğini vurgulayarak, "Ehl-i Beyt (a.s), Sünnilik ile Şiiliği birleştiren asıl kaynaktır; bazı Müslüman hükümetlerin aldatılıp korkuya kapılması sonucu İslam dünyasının birleşmesini engellemesine rağmen Şiilerle Sünnilerin birleştiğini açık şekilde görebiliyoruz ve bunun örnekleri herkesin gözü önündedir" ifadelerinde bulundu.

Terör örgütü DEAŞ'ın mahvedilmesi konusuna da değinen Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, sözlerine şunları da ekledi:

 

"Allah'a hamdolsun DEAŞ ortadan kaldırıldı ve bu da hiç de azımsanacak bir şey değil; Kur'an-ı Kerim 'batıl'ın mahvedileceğini bildirmiştir, o zaman 'hak' yolunda adım atanlar neden korkup ortaya çıkmıyorlar. Gördüğümüz gibi DEAŞ da aynı kadere sürüklenmiş oldu."

Tahran Cuma Namazı Hatibi sözlerine ilaveten: "ABD artık mercilik ile Hizbullah'ın yanı sıra İslam ve İran'ın ne kadar güçlü olduğunu farketmelidir. Amerika, İran'ın şehid Hoceci ve Tümgeneral Süleymani gibi birçok yetenekli ve güçlü yiğitlere sahip olduğunu bilmelidir. Bu arada tabii ki düşmanı da göz ardı etmemeliyiz, zira bir taraftan darbe alan düşman öteki taraftan da bunu telafi etmeye çalışacak, bu yüzden de uyanık olmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.

Hutbenin sonunda Kirmanşah depremine de değinen Ayetullah Muvahhıdi Kirmani, şöyle konuştu:

 

"Zor bir sınavdı, depremzedeler dahil tüm millet sınandı bu olayda ve halkımız ne kadar da iyi bir şekilde yardımda bulunup ne kadar başarılı bir halde sınavı atlatmayı başardı."

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler