22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
20:31
28-03-2018
  

Amerika ve Müttefikleri Hüsrana Uğramıştır

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah

Facebook da Paylaş


 

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah Amerika ve Suudilerin Lübnan seçimlerine müdahale etmeye çalıştıklarını söyledi.

Lübnan ekonomisinin büyük bir çöküş halinde olduğunu vurgulayan Nasrallah Lübnan’da yolsuzluk ile mücadeleye kararlılıkla devam edeceklerini belirterek “Bugün Hizbullah Irak ve Suriye’de IŞİD terörü ve Amerikan işgali karşısındaki zaferleri ile gücünü ispatlamıştır. Hizbullah Amerika’nın bölgedeki tüm senaryoları için bir tehdittir” dedi.

Elde ettiğimiz zaferler karşısında Amerika ve müttefikleri hüsrana uğramıştır, ifadelerini kullanan Nasrallah Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinin Lübnan seçimlerine müdahale etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Suudiler Suriye devletinden İran ile ilişkilerini sonlandırma karşılığında Arabistan’ın teröristleri desteklemeyeceği ve Suriye’nin yeniden inşası için para yardımı teklifinde bulundular. Aynı teklif Kral Abdullah ve Kral Selman dönemlerinde de tekrarlanmıştı. Buda göstermektedir ki savaşın asıl nedeni direniştir” dedi.

 

“Bizim bugünkü savaşımız var olma ve izzet mücadelesidir. Hizbullah’ın meclisteki temsilcileri direnişin sesidirler ve direnişi korumak ve desteklemek amacıyla orada bulunmaktadırlar. Suudi Arabistan geçtiğimiz aylarda Said el Hariri’yi istifaya zorlayarak Hizbullah’ı devletten uzaklaştırmaya ve Lübnan’ı zayıflatmayı hedeflediler. Suudilerin projesi devlet ile direnişi çatıştırmaktır” ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Yemen halkının Suud rejiminin işgali karşısındaki azmine ve mücadelelerine işaret eden Nasrallah, Yemen halkının ve Ensarullah’ın Suud rejimi karşısında önemli başarılar elde ettiğini belirterek, “ Yemenlilerin Riyad’a gönderdiği 7 füze Suudi Arabistan havaalanını hedef almamış olsa da askeri açıdan önemli bir başarıdır. Suudi Arabistan gölgesinde varlığını sürdüren Yemen’in 3 yıl önceki durumu ile bugün arasındaki çok büyük fark vardır” dedi.


 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler