06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:21
05-01-2020
  

Amerikan Terörü Sakarya'da Protesto Edildi

Sakarya AKM önünde İkra İlim ve Kültür Merkezi tarafından büyük Şeytan Amerika protestosu düzenlendi.

Facebook da Paylaş

 

 

Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymanî ve Irak’ın önemli isimlerinden Mehdi el-Mühendis’in Amerika tarafından suikastla şehit edilmesinin ardından dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemizde de itiraz sesleri yükselmeye başladı.

 

Amerika’nın bölgede artan saldırı ve katliamlarının protesto edildiği Sakarya’daki basın açıklamasında, akan kanların Amerika’yı boğacağını dile getiren Enes Berat Gürler, Amerikan politikalarının Türk, Kürt, Arap, Acem, Şii, Sünni herkese zarar verdiğini ve Müslümanların tefrikayı artık bir kenara koyup birlik oluşturması gerektiğini belirtti.

 

Amerika tarafından kuşatılan İran İslam Cumhuriyeti’ne sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Gürler, ‘Irak’ta Amerika’nın işi artık çok daha zor. Dökülen kanın hesabından kaçmak için garnizonlara hapsolmuş ve psikolojileri bozulmuş Amerikan askerlerine şahitlik edeceğiz.’ İfadelerini kullandı.

 

Gösteri Muhammed Emin Duman’ın duasıyla sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

Basın açıklamışının tam metni aşağıdaki gibidir:

 

 

Şehid Kasım Süleymanî Onurumuzdur!

 

Ümmetin medar-ı iftiharı, büyük şeytan Amerika’nın korkulu rüyası Kasım Süleymani, Iraklı Komutan Mühendisi ile birlikte şehit edildi.

 

Dün Ahmet Yasin’i, Fethi Şikaki’yi, Abbas Musavi’yi, İmad Muğniye’yi suikastlarla şehit eden şeytanın yeryüzündeki temsilcileri bu kez Kasım Süleymani’yi ve Mühendisi’yi hedef aldılar.

 

Amerika ve işbirlikçileri İsrail, Suudi Arabistan ve Körfez emirlikleri şunu iyi bilmeliler ki; her şehadet bizi daha çok biliyor. Her şehadet direnişi daha çok güçlendiriyor. Her şehadet ümmetin saflarını daha çok sıklaştırıyor. Her şehadet binlerce yeni mücahidin yemin ederek savaşa dâhil olmasını sağlıyor.

 

Amerika İslam coğrafyasında başarılı olamamanın hırsıyla kaosu tetiklemeye devam ediyor. Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Yemen’de, Libya’da başaramadılar. İran’da, Türkiye’de, Pakistan’da başaramadılar. 40 yıldır uğraştıkları İran İslam Devrimi’ni bırakın yıkmayı zaafa bile uğratamadılar.

 

Türkiye’deki bütün darbelerin tetikleyicisi olmalarına, özellikle de 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güç olmalarına rağmen ülkemize istedikleri formatı bir türlü atamadılar.

 

Başaramayınca kuduruyorlar, ülkelerimizi karıştırıyorlar, ekonomik ve teknolojik güçlerini kullanarak yaptırım uyguluyorlar. Yani kaosa oynuyorlar.

 

Son birkaç aydır Irak’taki kaosun arkasındaki güç Amerika ve işbirlikçileridir. Irak’taki yönetim zaafiyeti ile oluşan ekonomik sıkıntıları fırsata çeviren Amerika; hem yönetim ile halkın, hem de farklı eğilimlerin karşı karşıya gelmesini sağlayacak fesad tohumlarını Irak’a attı.

 

Irak’ta istediği hegemonyayı kuramayan Amerika, ekonomik sıkıntıların nedeni olarak Irak’ın İran’la ilişkilerini gösterdi ve hem İran’ı hem de Amerika’ya karşı net tavır alanları şeytanlaştırdı. Kısacası Irak halkına bana yönelirseniz sizi sıkıntılardan kurtarırım mesajını verdi.

 

Petrol zengini Irak’ın petrol gelirlerinin büyük kısmını savaş tazminatı olarak gaspeden Amerika, bütün şeytanlığına rağmen Irak’ta beklediği sonuca bir türlü ulaşamadı.

 

Dün işlenen cinayet, seri katil Amerika’nın Irak’taki çaresizliğinin şizofrenik sonucudur. Amerika bombanın pimini çekmekle ne büyük hata yaptığını önümüzdeki günlerde görecektir. Irak halkı ve çeşitli gruplar ihtilafları bir kenara bırakıp daha çok kenetlenecektir.

 

Irak’ta Amerika’nın işi artık çok daha zordur. Dökülen kanın hesabından kaçmak için garnizonlara hapsolmuş ve psikolojileri bozulmuş Amerikan askerlerine şahitlik edeceğiz.

 

Irak direnişi çok daha güçlü olarak Amerika’yı Irak topraklarından atma mücadelesini zirveye taşıyacaktır. Irak’ın Amerika’ya mezar olacağı günler yakındır.

 

Gün direniş cephesinin yanında saf tutma günüdür.

Gün, Sünni, Şii, Selefi tüm ümmetin Amerika’ya karşı birleşme günüdür.

Gün, Türk, Kürt, Arap, Acem tüm Müslüman halkların ümmet ekseninde bir araya gelme günüdür.

Gün, Amerika’yı oluşturduğu kan denizinde boğmak için ahidleri yenileme günüdür.

Gün, İslam Birliği’ne giden yolun önündeki bariyerleri kırıp vahdeti sağlama günüdür.

 

İslam dünyasındaki iktidarlar gerçek bağımsızlık için mücadelelerini yoğunlaştırmalıdır. Amerika’daki tüm güç merkezlerinin aynı ölçüde soysuz ve zalim olduğunun farkında olmalarına rağmen, Amerika’yı lanetlemeyen iktidarlar gerçek bağımsız olamazlar.

 

Aşağılık kompleksine kapılmış, sömürülmeyi normalleştirmiş Müslüman halkların kurtuluşu gerçek bağımsızlıktan geçer. Yaşadığımız hadisede de Amerika’yı açıktan kınama cesareti gösteremeyen, sadece kaygılarını dile getiren Ak Parti iktidarı da elini vicdanına koyup kendisini ciddi bir muhasebeden geçirmelidir. 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye’nin yanında duran ender ülkelerden birinin İran olduğu unutulmamalıdır.

 

Bugün İran ile dayanışma gösteremeyeceksek, ümmet bilincinden nasıl söz edebiliriz? Bugün İran ile dayanışma gösteremeyeceksek, bağımsızlıktan nasıl söz edebiliriz? Amerika ile uyumsuzluklar yaşayan Türkiye’nin Amerika ile ilişkilerinde zikzaklar çizmesi ve ciddi bir mesafe koyamaması bizi zillete mahkûm etmektedir.

 

Şehitler yolumuzu aydınlatıyor.

Şehitlerin mübarek kanı emperyalizme ve siyonizme karşı mücadeleyi bereketlendiriyor.

Şehitler üzerimizdeki ölü toprağını silkeleyip kendimize gelmemizi sağlıyor.

Şehitler doğru bir yaşam felsefesinin nasıl kurgulanacağını bize öğretiyor.

Şehitler aşkların en güzeli olan şehadet aşkı ile buluşmanın örnekliğini bize sunuyor.

Rabbimizden bizleri de şehadet ile şereflendirmesini niyaz ediyoruz.

 

Rabbimize şu hususlarda söz veriyoruz:

 

Kasım Süleymani, Mühendisi ve tüm şehitlerimizin kanının hesabını Amerika ve işbirlikçilerinden sormak için her türlü çabayı göstereceğiz. Kayıplarımız, mağduriyetlerimiz, mazlumiyetimiz asla bizi ye’se düşürmeyeceği gibi, her olayda daha çok bilenerek mücadelemizi yoğunlaştıracağız. Bölgemizdeki tüm Amerikan üslerinin varlığına son vermek için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.

 

Amerika’nın bölgemizdeki kültürel, siyasi ve ticari varlıklarını hedef alan bir mücadeleyi teorik ve pratik alanda zafere ulaşana kadar sürdüreceğiz. Amerikan işbirlikçisi kişi ve kurumlara asla göz açtırmayacağız.

 

Selam olsun Amerika/İsrail operasyonları ile şehid edilen Abbas Musavi’ye, Şeyh Ahmed Yasin’e, Abdulaziz Rantisi’ye, Fethi Şikaki’ye, İmad Muğniye’ye ve isimlerini tek tek zikredemediğimiz tüm şehitlerimize…

 

Selam olsun Kasım Süleymani’ye, Mühendisi’ye ve birlikte şehid olan 8 şehidimize…

 

Allah (c.c) şehidlerimizin şehadetlerini kabul etsin. Onları katleden cani Amerika’yı bu dünyada cehennem ile buluştursun. Irak’ı Amerika’nın cehennemi kılsın.

 

 

İkra İlim ve Kültür Merkezi

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler