05 Temmuz 2022 Salı Saat:
11:59
30-06-2014
  

Amerikancı İslam, İslam Kılıfına Girmiş

Ayetullah Hamanei: Amerikancı İslam, İslam kılıfında Amerika ve Siyonizm'e Hizmet Ediyor

Facebook da Paylaş

İrib haber ajansının haberine göre, Allah'ın rahmet ve ziyafet ayı ve Kur'anı Kerim bahar ayı mübarek Ramazan ayının ilk gününde rahmetli İmam Humeyni Hüseyniyesi bir kez daha Kur'anı Kerim'den ayetlerin okunmasıyla bir kez daha nurlandı.

Bu törende Kur'anı Kerim karileri, hafızları ve hocalarından kalabalık bir grub İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin huzurunda "Kur'an ile ünsiyet mahfili" toplantısına katıldılar. Bu Toplantıda Kur'anı Kerim karilerinden bir grub da koro halinde Kur'anı Kerim'den ayetler okuyarak, hak Taala'ya hamdü sena'da bulundular.

İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamanei kısa bir konuşma yaparak, toplumun Kur'anla ve Kur'ani değerlerle yakınlaştırılması, bakımından Kur'anı Kerim sahasında faaliyet gösterenlerin çabasının büyük bir değer taşıdığını, önemli ve stratejik olduğunu belirterek, toplum fertlerinin Kur'ani manayı da bilmeleri yönünde gerekli planlamanın yapılması gerektiğini belirtti.

"İslam toplumu günü gününe artmakta olan Kur'anı Kerimle ünsiyeti sonucu "İç direnç" kazanmaktadır, toplumlara hareket ve krizleri aşma gücü veren de işte bu iç dirençtir" diyen İslam İnkılabı Rehberi, konuşmasının devamında:

 

İman'ın takviyesi, Allah'a tevekkül ve ilahi vaatlara güvenle, maddi sorunlar karşısındaki korkunun defedilmesinin Kur'anı Kerimle menus olmanın fayda ve bereketlerinden olduğunu bildirdi.

 

Kur'anda düşünme İslam toplumunu karanlıklar, hurafeler ve sapkınlıklardan, korku ve tevehhüm karanlığından kurtararak ilahi hidayet marifetine doğru hidayet eder ve günümüzde sorunlarla karşı karşıya gelinmesi için bu mesele İslam dünyasının temel gereksinimlerindendir" ifadesine yer verdi.İslam ümmetinin basiret ve bilincinin artık artış kazandığını belirten Ayetullah Hamanei, nitekim İslam düşmanlarının bu gerçekten korktuklarını, İslam adına ve İslami kisve altında İslam'a karşı koymaya çalıştıklarını söyledi.

 

Ayetullah Hamanei konuşmasının devamında rahmetli İmam Humeyni'nin, "Amerikancı İslam ile öz Muhammedi İslam"ın karşı karşıya geldiği yolundaki hakimane tabirini hatırlatarak, "Amerikancı İslam, gerçi İslam'ın adını ve dış görüntüsünü taşıyor, ama tağut ve siyonizmle uzlaşıyor, müstekbirlerin velayetini, hükümranlığını kabul ediyor ve tümüyle tağut ve Amerika'nın hizmetindedir" dedi.

İslam İnkılabı rehberi, başta Irak olmak üzere bazı İslam toplumlarında kriz ve kargaşa çıkarılması yolunda Düşmanın casusluk servislerinin kesin rolüne ve çirkef oyunculuğuna değinerek, İslam ümmetinin Kur'anı maarifle ünsiyeti ve tanış olmasının bu gibi olayların yayılmasına ve Kur'anı öğretilere hıyanet edilmesine engel teşkil edeceğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, konuşmasının son bölümünde ise Kur'an alanında faaliyet gösterenleri dini kurallar ve kaidelere uyma konusunda ciddiyet göstermeye davet ederek ülkenin onurlu Kur'ani toplumunun özellikle gençlik için pratik bir model olması gerektiğini söyledi.

 

Ehlader Haber


 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler