19 Haziran 2019 Çarşamba Saat:
14:18
07-09-2018
  

Antalya'da Gadir-i Hum Kutlamaları + FOTO

Antalya Abdal Musa Cemevi'de Gadir-i Hum Bayram Kutlamaları Yapıldı

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

Antalya Ehl-i Beyt İlim Merkezi ve Abdal Musa Derneği tarafından organize edilen Gadir-i Hum Bayram kutlamaları Antalya'nın Elmalı ilçesi Tekke köyünde bulunan Abdal Musa Cemevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
Sunuculuğunu değerli Ehl-i Beyt alimimiz Mücteba Suphi Göğebakan'ın yaptığı programda kürsüye davet edilen Antalya Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Merkezi Başkanı Necip Gülen açılış ve selamlama konuşması yaptı.
 
Gadir-i Hum Bayram kutlamalarının bir sonraki konuşmacısı ise Abdal Musa Cemevi Dernek Başkanı Ali Eriş oldu.
 
Oldukça samimi bir ortamda icra edilen kutlama programının bir diğer konuğu olan Ehl-i Beyt Mektebi âlimlerimizden Ali Carfi Hoca da bu özel güne dair içeriği güzel bir konuşma yaptı.
 
Carfi; Gadir-i Hum Bayramı'nın İslam Dini'nin en önemli bayramı olduğuna değinerek, bu önemli günün Muhammedi İslamı diri tutan bir gün olduğunu söyledi. Böylesi bir günün asla unutulmaması ve unutturulmaması adına da Ehl-i Beyt aşıklara çok fazla görev düştüğünü belirtti.
 
İlahi ve deyişlerin söylenmesi ve hep beraber okunan Ferec duası ardından konuklara ikramda bulunularak program son buldu ve ardından Abdal Musa'nın kabri ziyaret edildi.
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler