16 Aralık 2018 Pazar Saat:
11:15
27-12-2017
  

Arabistan Pazar Yerini Vurdu

İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının Taiz eyaletinde bir pazara düzenlediği saldırıda 100 kişi şehit oldu.

Facebook da Paylaş


İşgalci Suudi Koalisyonu savaş uçaklarının dün Taiz eyaletinde bir pazara düzenlediği saldırıda 100 kişi şehit oldu ve yaralandı.
 
Taiz’deki hastaneler, bu eyaletteki hastanelere 100 şehit ve yaralının gönderildiğini açıkladı. Edinilen bilgilere göre; işgalci Suudi Koalisyonu uçakları Taiz eyaletinin El-Taiziyye bölgesini defalarca bombaladı.
 
İşgalci Koalisyon uçakları pazartesi günü de Sana, Zimar ve El-Hadide’yi saldırılarının hedefi karar kılmıştı ve bu saldırılarda 90 kişi şehit oldu ve yaralandı.
 
Suudi Arabistan bazı bölge Arap ülkelerinin Koalisyonu ile birlikte Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirmek için 26 Mart 2015’ten itibaren Yemen’e karşı savaş başlattı ama bu saldırıların Suudi Rejimi için, Yemen’in tahrip olması ve on binlerce masum insanın öldürülmesinden başka bir sonucu olmadı.
 
Yemen Bağımsız Gelişim ve İnsan Hakları Merkezi geçen hafta Salı günü yayınladığı raporda şu açıklamalarda bulunmuştu: ‘Bin gün boyunca Amerika ve Arabistan’ın ortak olarak düzenlediği saldırılarda Yemen’de yaralanan ve şehit olan sivillerin sayısı 35 bin 415 kişiye ulaşmıştır.’

 

haberler

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler