04 Ağustos 2020 Salı Saat:
03:09
04-07-2012
  

Arap Birliği Artık Geçerliliğini Kaybetti!

Arap Birliği artık geçerliliğini kaybetti, çünkü Suriye krizinin bir parçası olmuştur.

Facebook da Paylaş
 
 
 
 

 
 
FHA- Suriye Hükümetinin iç muhaliflerinden biri “Arap Birliği artık geçerliliğini kaybetti, çünkü Suriye krizinin bir parçası olmuştur” dedi.

 

FHA-Suriye Hükümetinin yeni Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Bakanı Kadri Cemil, Arap Birliğinin artık geçerliliğini kaybettiğini vurguladı.

Rusya El Yevm'in haberine göre, kendini hala Suriye'nin iç muhaliflerinden biri olarak gören Cemil bu hususta ayrıca “Arap Birliği bugün Suriye krizinde rolü olan taraflardan biri haline gelmiştir” dedi.

Suriye Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Cemil daha sonra, Suriye muhaliflerinin Kahire'de Arap Birliği'nin Merkezi binasında düzenledikleri 2 günlük oturumlarına değinerek “Bu muhalifler, Suriye'nin gerçek ulusal karşıtları değiller” ifadesini kullandı.

Cemil ayrıca, geçen 30 Haziran'da Suriye konusuyla ilgili olarak Cenevre'de BM Güvenlik Konseyi'nin 5 Daimi üyesinin yanı sıra Türkiye, Irak ve Kuveyt'in katılımıyla düzenlenen konfeansın kapanışında yayınlanan bildiriyle ilgili olarak “Bu bildiriyi her taraf kendine göre yorumluyor” dedi.

 

turkish.farsnews.com

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler