21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
20:30
08-12-2014
  

Artık Her Filistinli Canlı Bir Bomba!

Bu savaşın kaybedeni hiç şüphesiz büyük bir maddi ve manevi yıkıma uğrayan İsrail olacaktır...

Facebook da Paylaş

 

İranlı Ortadoğu uzmanı Murtaza Nimetzade, Filistin halkının şehadet talep eden girişimlerinin üçüncü intilfada'nın ayak sesleri olduğunu söyleyerek şöyle konuş:

"Gazze başta olmak üzere işgal atından olan Filistin toprakları, İsrail için her an taplamaya hazır bir bomba gibi artık. Filistinliler İsrail'in zorbacı siyaseti karşısında gereken cevabı vermeye hazır olduklarını tüm dünyaya gösterdi. İsrail'in baskıları nedeniyle kendi görüşlerini tamamen demokratik bir ortamda dile getiremeyen Filistin halkı, kendilerinin de yaşama haklarının olduğunu göstermek için cihat ve şehadet yoluna baş vuruyor.

İsrail'in takındığı tavır, her Filistinliyi canlı bir bombaya dönüştürdü. Öyle ki Filistinliler, kendilerini yaşadıkları topraklardan çıkarmak isteyen, tarihin bir parçası olan Kudüs ve Arap kimliklerini silmeye veya revize etmeye çalışan işgal rejimi karşısında harekete geçmek gerektiğini inanıyor arık.

Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz; Filistinlilerin şehadet yolunu seçecek olmasını belliydi. Bundan sonra İsrail'in Filistin topraklarından sergileyeceği her yeni siyaset karşısında Filistinlilerden misillemelere şahit olabiliriz.

İsrail, İslami direnişi zayıflamak adına her fırsattan faydalanıyor. Bugün Mısır, Suriye, Lübnan, Yemen, Bahreyn vb. İslam ülkelerinin içinde olduğu kaostan faydalanarak Filistin'de hedeflediği planı rahatlıkla icra edeceği hissine kapıldı. Kendi ülkelerindeki sorunlarla uğraşan Müslümanların İsrail'in Filistine yönelik ihlallerine ayırcak vakti olmayacaktı. Ve maalesef öyle oldu. Sonuç olarak kendilerini yalnız hisseden Filistinliler de direnişe her ne şekilde olursa olsun yardım etmeleri gerektiği kanısına vardı.

Ama İsrail tüm çabalarına rağmen amacına ulaşamadı. Çünkü Filistin halkı, işgal rejimi karşısında eğilmeden dik durma kararı aldı."

Murtaza Nimetzade konuşmasına şu cümlelerle son verdi:

"Bu savaşın kaybedeni hiç şüphesiz büyük bir maddi ve manevi yıkıma uğrayan İsrail olacaktır.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler